واردات نفت ژاپن از ایران ٨ هزار بشکه در روز افزایش یافت


میانگین واردات نفت‌خام ژاپن از ایران در ٢ ماه نخست امسال، در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود هشت هزار بشکه در روز افزایش یافت.

میانگین واردات نفت‌خام ژاپن از ایران در ٢ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود هشت هزار بشکه در روز افزایش یافت.

به گزارش شانا، میانگین واردات نفت‌خام ژاپن از ایران در ٢ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود هشت هزار بشکه در روز افزایش یافت.

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن نشان می‌دهد میانگین واردات نفت‌خام این کشور در ماه فوریه به سه میلیون و ٤٦٠ هزار بشکه در روز رسید که این رقم در مقایسه با ماه پیش از آن، حدود ٦٠ هزار بشکه در روز افزایش نشان می دهد.

با این وجود این رقم در مقایسه با فوریه پارسال حدود ٢٠٠ هزار بشکه در روز(٥,٥ درصد) کمتر شده است؛ عربستان با صادرات روزانه یک میلیون و ١١٠ هزار بشکه در روز نفت خام به ژاپن همچنان در جایگاه نخست بزرگترین صادرکنندگان نفت‌خام به این کشور قرار دارد.

میانگین واردات نفت‌خام ژاپن از ایران در ٢ ماه نخست امسال، در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود هشت هزار بشکه در روز افزایش یافت.

پالایشگران ژاپن در پی آن هستند که همچون کره جنوبی، خرید نفت‌خام از ایران را افزایش دهند. بر این اساس انتظار می‌رود در ماههای پیش رو، روند واردات نفت‌خام این کشور از ایران افزایش پیدا کند


ویدیو مرتبط :
واردات خودرو 30 درصد افزایش یافت