سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اولاند به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه نیز راه نمی یابد


به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی«لو فیگارو»، نتایج موسسه نظرسنجی «ت ان اس سوفر» (TNS Sofres) که در رسانه های فرانسوی منتشر شده است، نشان می دهد به رغم افزایش محبوبیت اولاند در هفته های گذشته و نیز نتایج نسبتا خوب حزبش در دور دوم انتخابات محلی – استانی، وی در هیچ شرایطی نمی تواند به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آینده کشورش راه یابد.
این نظرسنجی نشان می دهد: خواه «نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری سابق فرانسه نامزد حزب راستگرای «جمهوری خواهان» باشد یا نباشد، خواه «فرانسوآ بایرو» رهبر حزب «مودم» اعلام نامزدی کند یا نه و حتی اگر «آلن ژوپه» به عنوان نامزد حزب راست و میانه در انتخابات شرکت کند، وضعیت اولاند تغییر نمی کند و با داده های موجود، وی در هیچ صورتی به دور دوم انتخابات راه نمی یابد.
این نظرسنجی که در روزهای 14 و 15 دسامبر (23 و 24 آذر) و پس از دور دوم انتخابات محلی – استانی فرانسه انجام شده است نشان می دهد که اولاند دیگر انتخاب مردم فرانسه برای ریاست جمهوری کشورشان نیست.
اگر سارکوزی در انتخابات میان دوره ای جمهوری خواهان انتخاب و به عنوان نامزد حزبش معرفی شود و بایرو نیز اعلام نامزدی کند، 24 درصد آرا از آن سارکوزی خواهد بود. به این ترتیب، اولاند تنها می تواند 19 درصد آرا را کسب کند. «مارین لو پن» رهبر حزب راست افراطی «جبهه ملی» نیز 26 درصد آرا و بایرو حدود 10 درصد آرا را کسب خواهند کرد.
در صورتی که بایرو در انتخابات شرکت نکند، سارکوزی، اولاند و لو پن به ترتیب 26، 22 و 27.5 درصد آرا را کسب خواهند کرد.
در هر دو صورت، اولاند با فاصله 3 تا 5 درصدی از دومین نامزد انتخابات ریاست جمهوری از راه یابی به دور دوم انتخابات باز خواهد ماند.
این گزارش حاکی است: انتخاب ژوپه وزیر سابق امور خارجه فرانسه به عنوان نامزد جمهوری خواهان، داده های دور نخست انتخابات 2017 میلادی را تغییر خواهد داد و اولاند با اختلاف رای بیشتر (8 درصد) از دور دوم کنارگذاشته خواهد شد.
این نظرسنجی نشان می دهد که در صورت راه یابی سارکوزی و لو پن به دور دوم انتخابات، رئیس جمهوری سابق فرانسه با کسب 64 درصد آرا پیروز میدان می شود. ژوپه نیز در مقابل لو پن می تواند با کسب 70 درصد آرا به پیروزی برسد.
حزب سوسیالیست حاکم در دور نخست انتخابات محلی استانی فرانسه هفته گذشته که آخرین انتخابات پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور محسوب می شد، شکست سختی خورد و پس از جبهه ملی و جمهوری خواهان در جایگاه سومین حزب سیاسی فرانسه قرار گرفت.
این حزب در دور دوم انتخابات که به شکست جبهه ملی منجر شد، نتایج بهتری به دست آورد و پس از جمهوری خواهان در جایگاه دوم قرار گرفت.
قدرت گرفتن حزب راست افراطی زنگ هشدار را برای احزاب سیاسی به صدا درآورده است.
«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در واکنش به نتایج دور دوم انتخابات با اشاره به ادامه تهدید قدرت گرفتن حزب راست افراطی، گفت: امروز احساس برتری و پیروزی وجود ندارد، چون خطر راست افراطی رفع نشده است.
سارکوزی اعلام کرد: اقبال نامزدهای ما در دور دوم انتخابات نباید سبب فراموشی زنگ هشداری شود که در دور نخست انتخابات به صدا در آمد.
اروپام ** 9053**1485**1517

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
استقبال سرد مردم فرانسه از انتخابات ریاست جمهوری