سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اصول صحیح نگهداری از لوازم آرایش


 نگهداری از لوازم آرایش

    دمای پایین و هوای سرد باعث می شود که مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی و زیبایی عمر بیشتری بکنند. به این علت که این مواد در اثر حرارت و در دمای بالا اکتیو شده و تغییر ماهیت می دهند به عبارت دیگر خواص خود را از دست می دهند.

    مواد آرایشی و کرم های زیبایی دارای روغن های مختلف هستند که در اثر حرارت اکسیده میشوند و نه تنها خاصیت خود را از دست می دهند بلکه مضر هم می شوند. بنابراین وقتی این مواد را در یخچال می گذاریم عمل اکسیده شدن اتفاق نمی افتد.

    همچنین عطرها و ادکلن ها هم در یخچال دوام بیشتری خواهند داشت. زیرا عطر و ادکلن از صدها عنصر مختلف تشکیل شده است که بعضی از این عناصر در حرارت و زیر نور مستقیم خورشید به سرعت از بین می روند. به همین دلیل است که بعد از مدتی بوی آنها عوض می شود.

    اما بعضی از مواد آرایشی مثل روژلب را نباید در یخچال گذاشت زیرا چربی موجود در آن بصورت قطرات شبنم از آن جدا شده و شما می توانید این قطرات را روی روژلب ببینید. در این صورت وقتی از آن استفاده می کنید طبق معمول روی لب نمی خوابد و حالت نرمی خود را از دست می دهد.

    هیچ وقت مواد آرایشی و کرم های زیبایی را در فریزر نگذارید زیرا در اثر یخ زدن آب و چربی آن از هم جدا شده و تمام خاصیت خود را از دست می دهد.

    اگر می خواهید مواد زیبایی و آرایشی را در یخچال نگه دارید باید دقت داشته باشید که در همه آنها محکم بسته شده باشد. زیرا نمی خواهید که مواد غذایی موجود در یخچال توسط مواد آرایشی شما آلوده شوند.

    همچنین با بستن محکم درهای لوازم آرایشی مطمئن می شوید که بوی یخچال روی مواد آرایشی و عطرهای شما هیچ تاثیری نمی گذارد.

    به هر دلیلی اگر دوست ندارید که لوازم آرایشی و زیبایی تان را در یخچال بگذارید توجه داشته باشید که آنها را در محلی خشک و خنک نگه دارید. جایی که نور آفتاب و لامپ به آنها نتابد.

    هرگز مواد زیبایی و آرایشی خود را در کابینت های حمام نگذارید زیرا رطوبت و گرما در مدت کوتاهی آنها را فاسد می کند.

بانوان

مطالب مرتبط :

کدام لوازم آرایشی را باید در یخچال نگه داریم؟

آیا میدانستید لوازم آرایشی دو تاریخ انقضا دارد؟!

آزمون جالب و آموزنده لوازم آرایش


ویدیو مرتبط :
آرایش با لوازم آرایش غیر سالنی