سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...زلزله 6.1 ریشتری اندونزی را لرزاند


به گزارش ایرنا، این زمین لرزه ساعت 21 و 45 دقیقه در 152 كیلومتری جنوب غربی 'تاسیكمالایا' و 163 كیلومتری جنوب باندونگ رخ داد.
خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا) به نقل از آژانس لرزه نگاری این كشور گزارش داد این زمین لرزه در عمق 10 كیلومتری زمین روی داد.
این زمین لرزه تهدید سونامی به همراه نداشت، اما قدرت آن به حدی بود كه در سراسر جزیره جاوا احساس شد.
جریان برق در شهر 'بوگور' نیز پس از زلزله قطع شد.
تاكنون گزارشی از میزان خسارات و یا تلفات احتمالی دریافت نشده است.
بخشی از اندونزی نیز اسفند ماه گذشته شاهد چند زمین لرزه با قدرت بالا از جمله زلزله 8.2 ریشتری بود.
اندونزی به دلیل قرار گرفتن بر روی كمربند زلزله آسیا اقیانوس آرام همواره در معرض ارتعاشات داخلی زمین قرار دارد كه وقوع زلزله، رانش زمین و فوران آتشفشان از جمله بلایایی است كه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم اندونزی تبدیل شده است.
اندونزی از نظر جغرافیایی در جایی از اقیانوس آرام واقع شده است كه 'حلقه آتش' نام دارد و كانون آتشفشان و زمین لرزه است.
سال 2004، زلزله ای در نزدیكی كرانه 'آچه' در اندونزی به وقوع پیوست كه باعث وقوع سونامی بزرگی شد. این سونامی 230 هزار كشته در چندین نقطه این كشور برجا گذاشت. بیشتر كشته شدگان آن حادثه در آچه زندگی می كردند.
آساق**1611

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
زلزله 5.2 ریشتری دقایقی پیش تهران را لرزاند