سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...مدیر آموزش و پرورش کرمان:به شایعات تعطیلی مدارس در فضای مجازی توجه نکنید


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کرمان، محمد محسن بیگی افزود: هرگونه اطلاع رسانی در زمینه تعطیلی احتمالی مدارس، از طریق روابط عمومی آموزش و پرورش این استان و صدا و سیمای مرکز کرمان اعلام می شود.
وی از تشکیل کمیته سلامت مدیریت آنفلوآنزا در آموزش و پرورش این استان خبر داد و بر ایجاد این کمیته در ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان تاکید کرد.
محسن بیگی گفت: این کمیته ها موظفند، گزارش موارد ابتلا به بیماری آنفلوآنزا را در مدارس استان روزانه به این اداره کل ارسال کنند.
وی گفت: فرهنگیان، عوامل دست اندرکار امور مدارس و دانش آموزان در صورت داشتن علائمی مانند تب، سرفه، گلو درد، درد در اندام ها و سردرد تا یک روز بعد از قطع شدن علائم با گواهی پزشک، مجاز به استراحت هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: دبیران و آموزگاران نیز با دانش آموزان غایب همکاری کرده و نسبت به آموزش آنها در دروس عقب افتاده اهتمام ویژه داشته باشند.
وی اظهار کرد: مدیران مدارس باید نسبت به بهسازی و تعمیر لوله کشی صابون مایع در سرویس های بهداشتی مدارس اقدام کنند.
محسن بیگی بر استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی از قبیل بهداشت یاران، پیشگامان و سفیران سلامت به منظور آموزش پیشگیری از همه گیری بیماری آنفلوآنزا با ارائه آموزش های ویژه تاکید کرد.
وی گفت: مسئولان و کارشناسان بهداشتی نیز توصیه دارند، از دست دادن و روبوسی تا حد امکان خودداری شود، افراد در صورت داشتن علائم سرماخوردگی از حضور در اجتماعات بپرهیزند.
وی ادامه داد: شستن دست ها به طور مرتب و صحیح با آب و صابون، هدایت دانش آموزان مبتلا به علائم سرماخوردگی تا زمان بهبودی کامل به منزل، مصرف مایعات در صورت بروز علائم سرماخوردگی، مراجعه به پزشک در صورت شدید بودن علائم، استفاده از ماسک معمولی در بیماران به منظور پیشگیری از گسترش ویروس از جمله توصیه کارشناسان بهداشتی است.
تب، سرفه، سردرد، گلودرد، آبریزش بینی، آب ریزش چشم، اسهال و در برخی موارد عفونت ریوی شدید از جمله علائم آنفلوانزای فصلی به شمار می رود.
از روز گذشته شایعه تعطیلی مدارس در استان کرمان در پی انتشار ویروس آنفلوآنزا در این استان شدت گرفته است.
آنفلوآنزا H1N1 از یک ماه و نیم گذشته در کرمان شیوع پیدا کرده است.
طبق اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال حاضر حدود 16 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری در این استان جان خود را از دست داده اند و حدود 100 نفر نیز در بیماستان ها بستری هستند.
استان کرمان با 23 شهرستان حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد.
7437/3029/1042

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
به شایعات توجه نکنید ( علی اکبر رائفی پور )