فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...هفته فرهنگی ترکمنستان در تهران برگزار می شود


به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، محمد حسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز یکشنبه در یک نشست خبری اظهار کرد: مراسم رسمی هفته فرهنگی ترکمنستان 28 اردیبهشت با حضور وزیر فرهنگ ترکمنستان و هیات 50 نفره از هنرمندان این کشور و مقامات ایرانی در تالار وحدت گشایش می یابد.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی در فرهنگستان هنر، فیلم سینمایی و مستند، نشست های ادبی و شیب شعر و موسیقی زنده در برج میلاد از مهمترین برنامه های هفته فرهنگی ترکمنستان است.
هاشمی با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادها و مناسبت های ملی و فرهنگی، منجر به توسعه روابط فرهنگی ایران و ترکمنستان می شود، ادامه داد: تمامی برنامه ها برای بازدید عموم مردم آزاد و رایگان است.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: برای توسعه روابط فرهنگی با کشورهای دیگر، تا پایان امسال هفته فرهنگی تاجیکستان، پاکستان، تونس و الجزایر در ایران برگزار می شود.
به گفته هاشمی، بر اساس موافقت نامه های فرهنگی امضا شده میان ایران و ترکمنستان ، برنامه های فرهنگی و همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور توسعه می یابد.
وی افزود: در برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان نوعی فرهنگ دیرینه تهران و عشق آباد به نمایش گذاشته می شود.
احمد قربان اف سفیر کشور ترکمنستان نیز در این نشست گفت: برگزاری هفته فرهنگی گام های موثری در روابط فرهنگی دو کشور است و این گونه مراسم ها باعث توسعه روابط
تنگاتنگ می شود.
وی با بیان اینکه هفته فرهنگی ترکمنستان همزمان با بزرگداشت مختوم قلی فراغی شاعر بزرگ ترکمن در تهران برگزار می شود، افزود: 80 نفر از نخبگان فرهنگ و هنر ترکمنستان ، هنرمندان و اصحاب رسانه ها برای اجرای برنامه ها به تهران سفر می کنند و مهمترین خواننده های ترکمنی، موسیقی آیینی اجرا خواهند کرد.
فراهنگ**9022**1027

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
برگزاری مراسم هفته فرهنگی اردبیل در برج میلاد تهران