تقویت همکاری بانک ملت و کمیته امداد امام‌ خمینی(ره)


مدیرعامل بانک ملت و رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشستی مشترک، بر تقویت همکاری‌های میان دو سازمان تاکید کردند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، علی رستگار، مدیرعامل بانک ملت در این نشست اعلام کرد که این بانک به عنوان بزرگ‌ترین بانک کشور آمادگی دارد تا در راستای انجام رسالت‌های اجتماعی خویش در کنار کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) در اجرای طرح‌های مختلف قرار بگیرد.

وی با اشاره به خدمات ویژه ارائه شده از طریق کارت‌های الکترونیک بانک ملت از جمله پرداخت صدقه، تاکید کرد: طرح اکرام کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) نیز با عاملیت این بانک اجرا می‌شود.

مدیرعامل بانک ملت به شبکه گسترده این بانک در خارج از کشور اشاره کرد و افزود: با همت بلند کارکنان بانک ملت، مراودات بین‌المللی این بانک در دوران پساتحریم به خوبی انجام می‌شود.

وی همچنین از ساخت ۶۳ مدرسه، ۱۴ خانه بهداشت، دو خوابگاه دانشجویی، پرداخت بالاترین میزان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، اعطای تسهیلات برای آزادی زندانیان نیازمند و پرداخت وام‌های درمان بیماری به عنوان بخشی از اقدامات بانک ملت در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خبر داد و گفت: بانک ملت با استفاده از زیرساخت‌های قوی خود می‌تواند بازوی خوبی برای کمیته امداد باشد همان‌گونه که تاکنون نیز خدمات زیادی به این کمیته ارائه داده است.

رستگار با تاکید بر این نکته که بانک ملت از طریق بنیاد ملت و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود، در حوزه‌های مختلف از جمله حفاظت از محیط‌زیست، ترویج کتابخوانی، مدرسه‌سازی و آموزش دانش مالی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است، ادامه داد: این بنیاد می‌تواند طرح‌های مشترکی را با کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز به مرحله اجرا درآورد.

پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز با قدردانی از همکاری‌های بانک ملت با این سازمان، گفت: مددجویان کمیته امداد در بین بانک‌ها، بیش‌ترین رضایت را از عملکرد شعب بانک ملت دارند.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته، ۹۰ هزار فرصت شغلی از سوی بانک ملت در تعامل با کمیته امداد ایجاد شده است، اظهار داشت: در این راستا ۷۵۰ میلیارد تومان از سوی بانک ملت در اختیار مددجویان معرفی شده از سوی این کمیته قرار گرفته است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: این میزان تسهیلات پرداختی، باعث خودکفایی حدود ۶۰ هزار مددجو و صرفه‌جویی سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان در پرداختی‌های کمیته امداد شده است.

وی با تاکید بر اینکه یک چهارم از سهم اشتغال‌های فعال کمیته امداد امام خمینی(ره) مربوط به بانک ملت است، یادآور شد: امسال نیز بیش‌ترین میزان تسهیلات در بین بانک‌ها، از سوی بانک ملت به این سازمان اختصاص یافته است.

فتاح با بیان این نکته که بانک ملت بیش‌ترین همکاری را با کمیته امداد داشته و امسال نیز نخستین تفاهم‌نامه با این بانک منعقد شده است، گفت: از محل تسهیلات اعطایی بانک ملت برای اشتغال‌زایی مددجویان، سرمایه خوبی در این خانواده‌ها جمع‌آوری شده به گونه‌ای که هم‌اکنون بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار دام سبک و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دام سنگین از سوی مددجویان نگهداری می‌شود.

انتهای پیام


ویدیو مرتبط :
چهار راهبرد اجرایی کمیته امداد امام خمینی (ره)