سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...آمازون فروش کالا به سفارتخانه‌‌های ایران را متوقف کرد


آمازون فروش کالا به سفارتخانه‌‌های ایران را متوقف کردفاوانیوز/ شرکت آمریکایی آمازون با اذعان به فروش ۱۰۰هزار دلار کالا به سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان طی ۳ سال گذشته اعلام کرد قصد ندارد فروش به این حساب‌ها را در آینده ادامه دهد.

شرکت آمازون مشتریان وفاداری در داخل سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان دارد، اما این مشتریان دیگر از این پس نمی‌توانند از این غول تجارت الکترونیک آمریکایی خرید کنند.

شرکت آمازون در اظهاریه سه‌ماهه خود خطاب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فاش ساخت که طی ۳ سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار دلار کالا به سفارتخانه‌های ایران و افرادی که «احتمالاً برای این سفارتخانه‌ها کار می‌کرده‌اند.» فروخته است.

در این اظهاریه به سفارتخانه‌های ایران در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش و چین و یک هیئت نمایندگی دولت ایران در فرانسه اشاره شده است.

در این اظهاریه همچنین آمده است: «محصولات فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، سایر محصولات رسانه‌ای، لباس، لوازم خانه و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم اداری، دستگاه‌های الکترونیک و لوازم خودرو بوده است… ما قادر نیستیم به‌صورت دقیق سود خالص حاصل از این معاملات را محاسبه کنیم. ما قصد نداریم فروش به این حساب‌ها را در آینده ادامه دهیم».

این فروش‌ها شامل ۹۰۰ دلار کالا «برای شخصی بود که بر اساس دستور اجرایی ۱۳۳۸۲ (رئیس جمهور آمریکا) تحت تحریم بوده است». هدف از این دستور اجرایی بلوکه کردن دارایی افرادی بوده که در برنامه تسلیحاتی ایران نقش داشته‌اند.

این افشاسازی شرکت آمازون بر اساس قانون کاهش تهدیدات حقوق بشری ایران و سوریه انجام گرفته که بر اساس آن فعالیت اقتصادی شرکت‌های آمریکایی با ایران ممنوع است.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

منبع: فاوانیوز


ویدیو مرتبط :
خرید کالا از وبسایت آمازون (Amazon) و ارسال آن به ایران