سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...مردم عربستان از حکام عقب‌افتاده سعودی جدا خواهند شد/آل‌سعود عقب‌افتاده‌ترین دولت در زمان ماست


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت نماز جمعه امروز تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی، اظهار داشت: این نامه شامل دو محور می‌شود که محور اول ایدئولوژی دینی و محور دوم نیز ایدئولوژی سیاسی است.

وی افزود: ادیان الهی برای هدایت اقوام فرستاده شدند، اما دین اسلام یک تازگی داشت و برای قوم و ملت خود نیامده بود، بلکه برای روشنگری انسان‌ها آمد، دین اسلام را دین انسانیت است، جامعه اسلامی و ملت اسلام پیرو دینی هستند که همه انسان‌ها را به سوی خود دعوت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تأکید کرد: غرب دچار تناقض شده است، آنان از یک طرف از تروریسم دولتی (رژیم صهیونیستی) حمایت می‌کنند از طرف دیگر به تروریست‌ها داعش کمک می‌کنند و از سوی دیگر هم می‌گویند ما با ترویست‌ها مخالفیم، شرایط امروز دنیا برای اسلام نفع و برای سردمداران غربی خسارت به دنبال دارد.

وی افزود: یکی از منافع اسلام از شرایط امروز جهان این است که موجب بیداری جهانی می‌شود، مردم از این تضاد آگاه می‌شوند و می‌فهمند چه خبر است، جامعه بشری 7.5 میلیارد جمعیت دارد، حامیان تروریست‌ها در دنیا از 100 میلیون نفر در جهان تجاوز نمی‌کند، بنابراین ملت‌ها با حامیان تروریست‌ها مخالفند و از صف آنان جدا خواهند شد، ملت‌ها وقتی می‌فهمند دولت‌هایشان از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، خودشان از دولتمردانشان جدا می‌شوند.

امامی‌کاشانی یادآور شد: خود مردم عربستان هم از حکام عقب‌افتاده سعودی جدا می‌شوند و این یک واقعیت است، جدا شدن از قدرت‌های فاسد و به وجود آمدن بیداری در سطح جهان منافع اسلام در شرایط امروز دنیاست.

وی تأکید کرد: دولت عراق مراسم اربعین حسینی را با حضور 26 میلیون زائر از 50 کشور دنیا با 17 هزار موکب اداره می‌کند با اینکه حتی دشمن این مراسم عظیم را تهدید کرده است، اما مقایسه کنید دولت سعودی که دولت قرون وسطایی و شاهنشاهی و البته عقب‌افتاده‌ترین دولت در زمان ماست با 2 میلیون زائر چه بساطی در منا به راه انداخت.

ادامه دارد...

http://fna.ir/DBBJNB


ویدیو مرتبط :
امین پورمعافی-توی خونه مادر افتاده یک در افتاده – شور