سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...روزنامه ترکیه‌ای: رفتار روسیه بچه‌گانه است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صباح چاپ آنکارا در سرمقاله صبح امروزش که در سایت این روزنامه منتشر شده، اقدام دولت مسکو در اعمال تحریم علیه ترکیه را بچه‌گانه توصیف کرد و نوشت: رفتار بچه گانه روسیه باعث کاهش اعتماد سرمایه گذاران شده و یافتن جایگزین‌هایی برای روسیه امری ضروری است.

این روزنامه در ادامه تصریح می‌کند که شرکای اقتصادی روسیه در سراسر جهان باید از این رفتار مسکو نگران باشند.

این درحالی است که ساعتی قبل پوتین دستورالعملی در زمینه تامین امنیت ملی روسیه صادر کرده که در بخشی از این دستورالعمل بر لزوم اجرای اقدامات اقتصادی علیه ترکیه تصریح شده است.

روسیه در طی روزهای اخیر با اجازه ورود ندادن به کامیون‌های ترکیه‌ای، اخراج تجار این کشور و توقف ورود توریست‌هایش به ترکیه؛ جنگ اقتصادی علیه آنکارا را آغاز کرده است.

روابط آنکارا و مسکو در یک هفته گذشته با سرنگون شدن هواپیمای جنگی روسیه‌ای در نزدیک مرز ترکیه دچار تنش شدیدی شده است و کرملین تلاش دارد با اهرم های اقتصادی ترکیه را مجازات کنند.

روز گذشته رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به غیر عمدی بودن حمله به جنگنده روس و ساقط کردن آن و ابراز تأسف در قبال این رخداد تأکید کرد که «ای کاش این جنگنده سرنگون نمی‌شد.»

اردوغان تصریح کرده بود: «ما نمی‌خواهیم که روابطمان با روسیه تیره شود. آنها را به کشورمان دعوت می‌کنم تا بنشینیم و همه مشکلات را حل کنیم».

اما در سوی مقابل سخنگوی کرملین در واکنش به این سخنان اردوغان، تاکید کرد که حرف‌های رئیس جمهور ترکیه بی‌معناست.

این در شرایطی است اقدام مسکو در توقف تردد توریست‌ها به ترکیه زیان قابل توجهی به اقتصاد ترکیه وارد می کند به طوری که سالانه 3.2 میلیون روس به عنوان توریست به ترکیه می‌روند.

ترکیه طی 9 ماهه اخیر میلادی عددی بالغ بر 21 میلیارد دلار از توریسم درآمد کسب کرده که 4 میلیون‌ از این درآمد مربوط به توریست‌های روسیه‌ای بوده است.

براساس گزارش بلومبرگ درحال حاضر 11 هزار توریست روسیه‌ای در ترکیه به سر می‌برند و دولت مسکو برنامه‌ای برای خارج کردن این توریست‌ها همانند آنچه که در شرم الشیخ مصر انجام داد، ندارد.

روابط آنکارا و مسکو در یک هفته گذشته با هدف قرار گرفتن یک جنگنده سوخو 25 تنش آمیز شد، مقامات ترکیه تاکید داشتند که هواپیمای روس وارد حریم هوایی این کشور شده ولی مقامات روسیه این مسئله را رد می‌کنند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/31R4CS


ویدیو مرتبط :
عجایب هشت گانه در روسیه!!