مکانیزه شدن تمامی مراکز خرید و فروش خودرو در آینده نزدیک


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به کاهش خطای انسانی و صرفه جویی در وقت به عنوان مزایای مکانیزه شدن مراکز خرید و فروش خودرو، از مکانیزه شدن تمامی این مراکز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رضا قدیمی در آیین رونمایی از دومین مرکز مکانیزه خرید و فروش خودرو گفت: در تهران پنج مرکز وجود دارد که مرکز شهید دوران به عنوان دومین مرکز به طور کامل مکانیزه شده است.

وی افزود: شهروندان به دلیل اطمینان به کارشناسان و تسهیلات از این مراکز استقبال گسترده‌ای داشته‌اند، در مراکز خرید و فروش، خودرو در سه مرحله کارشناسی می شود تا از هر حیث اطمینان خریدار و فروشنده جلب شود.

قدیمی ادامه داد: در مرحله نخست اصالت خودرو مورد سنجش قرار می گیرد سپس کارشناس فنی مسائل فنی خودرو را در دو مرحله شامل موتور و بدنه مورد سنجش قرار می دهد و پرونده خودرو با طی شدن این مراحل کامل می شود. در انجام این مراحل گاهی خطای انسانی به ویژه در درج نظر کارشناسی رخ می دهد و موجب صرف وقت بیشتر در مراکز می شود اما با مکانیزه شدن مراکز ضمن صرفه جویی در وقت، امکان مخدوش و یا جعل نیز در مراکز از بین می رود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران تاکید کرد: در مراکز مکانیزه هیچ ارتباطی میان خریدار و فروشنده با کارشناسان وجود ندارد بر همین اساس زمینه ارائه خدمات بهتر ایجاد می‌شود.

قدیمی با اشاره به بهره گیری از نخستین پارکینگ مکانیزه دو طبقه ساخت مخترعین داخلی کشور در مرکز شهید دوران گفت: امروز با افزایش حجم خودروها در شهر، جای پارک خودرو به عنوان معضلی در محلات پایتخت تبدیل شده است. بر اساس ابلاغ سازمان نظام مهندسی برای هر واحد مسکونی یک پارکینگ الزامی است این درحالی است که امروز خانواده‌ها بیش از یک خودرو دارند بر همین اساس از طرح پارکینگ مکانیزه با توجه به ویژگی های ممتاز آن حمایت کردیم.

وی در تشریح ویژگی‌های این پارکینگ ادامه داد: ساخت این سیستم توسط یک مخترع ایرانی مهم ترین ویژگی آن است چرا که بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید در جهت اقتصاد مقاومتی از تولید داخلی حمایت کنیم بر همین اساس در کمتر از 6 ماه از اولین جلسه ما با مخترع این طرح شاهد اجرایی شدن آن هستیم.

وی تاکید کرد: بکارگیری این سیستم نیازمند کار ساختمانی خاص نیست و در تمام پارکینگ‌های معمولی قابل بهره برداری است؛ همچنین این سیستم قیمت بسیار خوبی دارد و نگهداری آن کار پیچیده‌ای نیست. از این سیستم در مرکز خرید و فروش شهید دوران بهره گرفتیم تا ضمن مشاهده این سیستم امکان خرید مستقیم آن برای شهروندان فراهم شود.

مخالف برگزاری نمایشگاه‌های بهاره هستیم

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با تاکید بر مخالفت شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه های بهاره در ایام پایانی سال گفت: در حال حاضر در سطح شهر مغازه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خرید متعددی ایجاد شده و اجناس و اقلام مورد نیاز مردم در حد کافی در آنها وجود دارد در نتیجه نیازی به برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی وجود ندارد. قطعا با نظارت بر مغازه ها و برگزاری فروش فوق العاده می‌توان ضمن ایجاد رضایتمندی شهروندان موجب رونق در بازار شد.

وی افزود: بی تردید ایجاد نمایشگاه با استفاده از سازه‌های مختلف بدون بهره گیری از امکانات مناسب کار پسندیده‌ای نیست. هر سال در برگزاری این نمایشگاه‌ها شاهد اتفاقات تلخی از جمله رانت در اجاره غرفه‌ها هستیم که نهایتا فشار آن بر دوش خریداران می‌افتد. اگر دغدغه مردم وجود دارد غرفه‌ها به صورت رایگان در اختیار فروشندگان قرار بگیرد. شهرداری تهران در برگزاری نمایشگاه بازباران چنین تجربه‌ای را دارد و غرفه ها را برای ارتقاء فرهنگ استفاده از کالای داخلی به صورت رایگان به غرفه داران واگذار شد.

امکان باز شدن محور 17 شهریور وجود ندارد

قدیمی درخصوص پافشاری برخی اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر بازگشایی محور 17 شهریور گفت: امکان باز شدن این محور وجود ندارد، اگر به صورت علمی و به دور از جنجال موضوع این پیاده راه را دنبال کنیم قطعا تصمیم بر بازگشایی گرفته نخواهد شد.

وی افزود: تمدن و شهرنشینی در تمام دنیا بر اساس رفاه انسانها در نظر گرفته می شود. انسان اولویت نخست است و بر خودرو ترجیح داده می شود. در این محور تمام برنامه ریزی‌ها از جمله ساخت دو ایستگاه مترو و افتتاح اتوبان امام علی (ع) دست به دست هم داده تا خودروها از فضای این پیاده راه فاصله بگیرند؛ اگر تصمیم بر بازگشایی محور باشد باید همه این برنامه‌ریزیها خراب و از نو ساخته شوند.

وی تاکید کرد: تنها ناراضیان این طرح حدود 150 نمایشگاه‌دار ماشین هستند که برای آنها در خاوران با قیمت نازل زمین درنظر گرفتیم .همچنین تسهیلات لازم برای تغییر شغل آنها را نیز در همان محور ایجاد کردیم. قطعا اگر عمقی به موضوع نگاه کنیم امکان بازگشایی این محور وجود ندارد.

انتهای پیام


ویدیو مرتبط :
هالولنز و ولوو آینده ی خرید خودرو را رقم می زنند