سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...علل درد کمر و گردن‌ در کودکان/ابتلای سالانه حدود 3 هزار نفر به ضایعات نخاعی


ایرج عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت:‌ بالا رفتن میانگین سنی در کشور باعث شده که آمار ابتلا به پارکینسون و سکته مغزی نسبت به گذشته بیشتر شود و از طرفی تغییر در سبک زندگی و کم تحرکی مشکلات ستون فقرات همچون کمردرد را در میان مردم به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه فیزیوتراپی گام اول درمان بیماری‌های اسکلتی و عضلانی است، افزود: بیمار زمانی که به یک فیزیوتراپ ارجاع داده می‌شود متناسب با مشکلش درمان شده ولی بهترین راه مبارزه با بیماری‌های اسکلتی و عضلانی پیشگیری است که باید مورد توجه افراد جامعه به ویژه والدین قرار گیرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ادامه داد: سالانه حدود 100 هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی شده و 3 هزار نفر نیز مبتلا به ضایعات نخاعی می‌شوند. آمار MS نیز بالا بوده و هر سال 3 تا 4 هزار نفر به جمع مبتلایان افزوده می‌شود. از طرفی شیوع کمردرد و گردن‌درد نیز افزایش یافته به طوریکه می‌توان گفت هر فرد 80 درصد ممکن است مبتلا به کمردرد شود.

عبدالهی با بیان اینکه ورزش و تحرک از ابتلا به کمردرد و گردن‌درد جلوگیری می‌کند، خاطر نشان کرد: درمان‌های جراحی در مورد مشکلات اسکلتی و عضلانی در برخی از موارد اجتناب‌ناپذیر است ولی در 95 تا 96 درصد این مسائل با فیزیوتراپی قابلیت برطرف شدن دارد.

دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران نسبت به شیوع کمردرد و گردن‌درد در کودکان هشدار داد و گفت:‌به دلیل اینکه کودکان امروزه از ابزارهای الکترونیک همچون تبلت و موبایل برای بازی استفاده می‌کنند،‌انعطاف‌پذیری مفاصل آنها کمتر شده و قوس کمر و گردن در آنها بروز می‌کند. از طرفی نیز عضلاتشان ضعیف شده و این موضوع آنها را مستعد درد ستون فقرات و مشکلات عضلانی خواهد کرد.

وی در ادامه به برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران اشاره کرد و گفت:‌ این کنگره از امروز با محورهای مشکلات و بیماری‌های ارتوپدی،‌ ضایعات عضلانی، آسیب‌های ورزشی، حرکات اصلاحی و انحرافات ستون فقرات برگزار می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، خاطر نشان کرد: توانبخشی قلبی، ریوی، بی‌اختیاری ادرار نیز از دیگر محورهای این کنگره بوده و بیشترین مقاله‌هایی که به دبیرخانه کنگره ارسال شده در مورد اختلالات حرکتی همچون اختلالات ناشی از سکته،‌ پارکینسون و MS و بخشی دیگری از مقاله‌ها نیز در ارتباطات با اختلالات اسکلتی عضلانی همچون کمردرد،‌ گردن‌درد و بی‌اختیاری ادرار است.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
کمر درد | دیسک کمر | زانو درد | دیسک گردن | گردن درد