علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...رکود طرح‌های اشتغال در بوشهر/ بیکاری زیبنده جوانان بوشهر نیست


به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی پارسایی‌فر عصر یکشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان بوشهر اظهار داشت: اشتغال یکی از عمده مشکلات جوانان شهرستان بوشهر است لذا باید با انجام تدابیری کارشناسی شده این مشکل مرتفع شود.

وی افزود: در استان بوشهر ظرفیت‌های عظیم نفت، گاز، پتروشیمی، شیلات، گمرک و نیروگاه وجود دارد که در برابر این ظرفیت‌ها بیکاری جوانان بوشهری زیبنده نیست.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بوشهر با عنوان اینکه یکی از مشکلات سر راه اشتغال جوانان داشتن دانش همسو با نیاز های استان است بیان کرد: در این راستا دوره های آموزشی از سوی فنی و حرفه‌ای برای افراد جویایی کار در شرکت‌های حاضر در استان انجام می شود.

پارسایی فر به اعطای وام های خود اشتغالی و مشاغل خانگی در استان خبر داد و گفت: این وام‌ها می‌تواند منبع خوبی برای رشد مشاغل خورد در بوشهر شود.

بانک‌ها تسهیلات ارائه کنند

وی خطاب به بانک‌های شهرستان بوشهر، بیان کرد: بانک‌ها تسهیلات خود را خصوصا برای نیازمندان و مددجویان نهادهای حمایتی معرفی کنند که علاوه بر ایجاد اشتغال شاهد خود کفایی خانواده‌ها نیز شود.

معاون فرماندار بوشهر خاطرنشان کرد: در دولت گذشته تسهیلات اشتغال خوبی اعطاء شد اما به‌دلیل تحریم‌ها و برخی اشکالات اکنون با رکود کارخانه ها و طرح های اشتغال هستیم.

پارسایی فر در ادامه افزود: اکنون سرمایه گزاران با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند.

اجرای ۲۸۵ طرح اشتغال‌زایی کمیته امداد

مدیر کمیته امداد شهرستان بوشهر اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های جدید کمیته امداد مبنی بر توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد، این اداره فعالیت‌های مختلفی را در راستای تحقق این مهم انجام می دهد.

سید اکبر عدنانی افزود: استعداد یابی، کمک به تحصیل، برگزاری دوره‌های آموزشی و اعطای تسهیلات اشتغال از جمله خدمات کمیته امداد در راستای خود کفایی است.

مدیر کمیته امداد شهرستان بوشهر با عنوان اینکه ما در بحث تسهیلات اشتغال تنها به اعطای وام بسنده نمی کنیم، بیان کرد: استعداد یابی، حرفه آموزی و مشاوره اشتغال از جمله مراحل قبل از اعطاء وام است.

تداوم اجرای طرح های اشتغال

عدنانی اعلام این خبر که در سال گذشته ۲۸۵ طرح اشتغال‌زایی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸ هزار و  ۸۷۰میلیون ریال از محل اعتبارات امداد و بانکی در این شهرستان اجرا شده است، گفت: کارشناسان حوزه اشتغال این نهاد پس از اعطای وام نیز طی زمانبندی مشخص از طرح های اجرایی بازدید می کنند.

وی عنوان کرد: موضوعات اشتغال انجام شده در سال گذشته کشاورزی، دامپروری، شیلات،خدماتی و صنایع دستی بوده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان بوشهر همچنین از تداوم اجرای طرح های اشتغال در سال‌جاری خبر داد و گفت: درخواست ها پذیرفته ،پس از تکمیل پرونده و گذراندن مراحل پرونده برای پرداخت به بانک ها ابلاغ خواهد شد.


ویدیو مرتبط :
رسیدگی به بیکاری جوانان استان بوشهر 21 آبان