سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...دکتر سلام/ تاثیر منفی کدئین بر اعصاب مغز


باشگاه خبرنگاران/ مونا واکف داروساز با اشاره به معضلات کدئین اظهار داشت: کدئین جز داروهای opad بوده و به خاطر مواد مخدری که در آن بکار رفته خاصیت خواب‌آوری و آرام‌بخشی دارد و این دارو بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر منفی گذاشته و در صورت مصرف مداوم اعتیاد به آن می‌آورد.

وی بیان کرد: کدئین به خاطر داشتن مورفین قوی وابستگی شدید در بدن ایجاد می‌کند، به طوری که افرادی که به خوردن آن عادت کرده‌اند، این دارو را ترک کنند، استرس و لرزش شدیدی برآنها حاکم می‌شود.

این داروساز با بیان اینکه کدئین مسکن قوی است، افزود: افرادی که اعتیاد دارند، برای ترک معمولا این دارو را مصرف کرده تا به مرور زمان بتوانند سموم بدن را دفع کرده و آرام آرام این ماده مخدر را ترک کنند.

واکف ابراز داشت: مردم عادی برای التیام سریع دردشان معمولا این دارو را از داروخانه‌هادرخواست می‌کنند، به طوری که این افراد از عوارض و همچنین اعتیاد این دارو خبردار نیستند.

وی ادامه داد: این دارو برای افرادی که به بیماری میگرن دچار هستند، مفید است، زیرا درد شدید میگرن را سریع فروکش کرده و بیمار را ازاین حالت نجات می‌دهد.

واکف در پایان گفت: کدئین یک داروی نسخه‌ای بوده و بدون تجویز پزشک داروخانه‌ها اجازه تحویل آن را به مردم ندارند.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
‫دکتر دستجردی متخصص مغز و اعصاب‬‎