آشپزی و تغذیه


2 دقیقه پیش

غذای ملل/ ریتا ؛ سالاد خاص هندی

دیکاوو/ سالاد ریتا هندی یک سالاد بسیار خوشمزه می باشد. شما می توانید از این سالاد در مهمانی هایتان استفاده کنید. این سالاد طرز تهیه آسانی نیز دارد و شما می توانید به راحتی ...
2 دقیقه پیش

برپایی جشنواره پخت غذاهای محلی به مناسبت هفته میراث فرهنگی درپاوه

مهر/ مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه از برپایی جشنواره پخت غذاهای محلی به مناسبت هفته میراث فرهنگی در شهر باینگان خبر داد.هادی شریفی اظهار داشت: ۲۸ اردیبهشت تا سوم ...میز اردور/ طرز تهیه «سکنجبین»


میز اردور/ طرز تهیه «سکنجبین»آخرین خبر/ چطوری درست کنم:
چهار و نیم پیمانه شکر را با دو لیوان آب روی حرارت بگذارید تا بجوشد بعد حرارت را ملایم کنید و چند برگ نعناع که با نخ محکم بستید را داخل ظرف گذاشته حدود ۳۰_۴۰ بعد زمانی که شربت کمی غلیظ شد یک سوم پیمانه سرکه قرمز را اضافه کنید، البته می توانید مقدار سرکه را کمتر کنید، و بگذارید ۲۰ دقیقه بجوشد بعد از روی حرارت برداشته تا خنک شود سپس برگ نعناع را بیرون آورده،اگر لازم بود شربت را از صافی رد کنید. شربت را داخل شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید. برای خوشمزه تر شدن کاهو سکنجبین می توانید مانند شمالی های عزیز، کمی دَلار یا درار که بی نمک یا کم نمک باشد داخل سکنجبین مخلوط کرده با کاهو میل کنید. دَلار یا درار همان نمک سبز است که شامل سبزی محلی و نمک می باشد.


منبع: آخرین خبر


ویدیو مرتبط :
طرز تهیه اردور مرغ