سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...رهبر انقلاب در جمع خبرگان به کدام فرمانده سپاه اشاره کردند+فیلم


گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار اعضای مجلس خبرگان هنگام صحبت درباره خودکفایی و لزوم نگاه به ظرفیت‌های داخلی در حوزه‌های مختلف، به سخنان شب قبل یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در تلویزیون اشاره کرده و می‌فرمایند: «دیروز شنیدم که این فرمانده محترم سپاه که در تلویزیون راجع به این موشک‌ها و مانند اینها صحبت می‌کرده، گفته است که اگر تمام اطراف کشور ما را هم حصار بکشند که هیچ‌چیزی وارد نشود و هیچ‌چیزی خارج نشود، ما در ساخت این موشک‌ها دچار مشکل نمی‌شویم؛ این یعنی پیشرفت. جوری بایستی حرکت بکنید که اگر چنانچه تحریم هم بکنند و فشار هم وارد بیاورند، پیشرفت شما متوقّف نشود.»

اشاره رهبر انقلاب به سخنان سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران بود که چهارشنه شب با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «تیتر امشب» شبکه خبر به بررسی رزمایش موشکی این نیرو طی روزهای اخیر پرداخت.

سردار حاجی‌زاده در این گفتگو درخصوص تاثیر تحریم‌ها بر روی توان دفاعی بویژه موشکی می‌گوید: «اگر دورتا دور ایران را دیوار بکشند و هیچ چیزی به ایران واردنشسود، تولید این موشک متوقف نخواهد شد. یعنی از معادن چادرملو گرفته تا شهرهای موشکی همه داخل کشور ساخته شده و نیازی به جایی نداریم.»

فیلم سخنان سردار حاجی‌زاده در تلویزیون که مورد اشاره رهبر معظم انقلاب قرار گرفت

به گزارش فارس، این برای چندمین بار است که رهبر معظم انقلاب، عملکرد نیروهای مسلح را در حوزه‌های خودکفایی مورد تقدیر قرار داده و آن را به عنوان یک «الگو» معرفی می‌کنند.

ایشان در 30 فروردین سال جاری نیز در جمع فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح فرمودند: «پیشرفتهایی که تا امروز نیروهای مسلّح ما داشته‌اند نمونه است. یعنی در سطح کشور با اینکه خوشبختانه کشور ما از لحاظ پیشرفت‌های علمی و فنّاوری یک سطح قابل قبول و برجسته‌ای در دنیا دارد، امّا در بین مجموعه‌ پیشرفتها، پیشرفت‌های تسلیحاتی و پیشرفتهای نظامی ما جزو برترین‌ها است.

آن مقداری که ما در طول این سالها توانسته‌ایم تجهیزات و امکانات کشور را پیش ببریم، در این فاصله‌ زمانی، در این مقطع زمانی، با این فشارها، با این تحریم، با این کمبود منابع، یک کار بسیار فوق‌العاده است؛ بسیار فوق‌العاده است.»

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
گزیده بیانات مهم رهبر انقلاب در جمع خبرگان رهبری