سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اجرایی نکردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عزل مدیران می انجامد/ سایه شوم تحریم و اقدامات پرهزینه از سر کشور دور شد


به گزارش خبرنگار حوزه دولت دانشگاه خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با حضور در دومین همایش استانداران و فرمانداران اظهار داشت: سایه شوم جنگ، فشار تحریم و اقدامات پرهزینه از سر کشور دور شد. خیلی‌ها فهمیدند با چنین ملتی نمی‌توان با زبان زور حرف زد، پیروزی در میدان دیپلماسی و مذاکره به دست آمد که بسیار سخت‌تر از میدان جنگ است چرا صبر نیاز دارد و این افراد باید از آبروی خود مایه بگذارند.

وی ادامه داد: راهی را در دنیا باز کردیم که می‌توان باقی مسایل را با گفتگو حل کرد، می‌توان خیلی از مسایل را با منطق و گفتگو حل کرد، برای مثال در سوریه می‌توانند به جای آنکه بمب بر سر مردم بریزند با گفتگو و منطق موضوع را حل کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از دلایل موفقیت مذاکرات، هماهنگی همه ارکان نظام جمهوری اسلامی بود، گفت: این پیروزی سیاسی نبود و پیروزی همه ملت ایران بود. لبخند بر لب مردمان است و امید مردم بیشتر شده است. عده‌ای از خوشحالی مردم ناراحت هستند درحالی که دولت به این بلوغ رسیده است که این کار را تنها دستاورد خود نداند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: ما باید به انتخابات به عنوان یک فرصت نگاه کنیم و باید به عنوان موقعیتی نگاه کنیم که آسیب های اجتماعی را کاهش می‌دهد، آسیب‌های اجتماعی با افزایش امید مردم به آینده برطرف می‌شود و دغدغه مقام معظم رهبری در این زمینه جدی است.

وی تصریح کرد: انتخابات می‌تواند اقتدار ملت ایران را به صحنه نمایش بگذارد که در این شرایط به آن نیاز جدی داریم. در انتخابات نخبگان به میدان می‌آیند، انتخابات پیش رو امتحان بزرگی برای مردم، دولت و همه است و همه باید در چهارچوب قانون عمل کنیم، خوشبختانه رهبری خط کلی را در انتخابات مشخص کردند که این حق‌الناس بودن انتخابات در تمام مراحل است. باید زمینه مشارکت حداکثری را ایجاد کنیم.

جهانگیری گفت: همانگونه که رهبری گفتند نباید کسی بی ردصلاحیت یا تایید صلاحیت شود و ما اطمینان داریم که شورای نگهبان با صبر و سعه صدر عمل می‌کند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: همه جریانات سیاسی و نیروهای داخل نظام باید بر اساس گرایشی که دارند احساس کنند حق انتخاب برای آنان وجود دارد.

معاون اول ریس جمهور خاطرنشان کرد: اجرایی نکردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی به عزل مدیران می انجامد.

ادامه دارد...

http://fna.ir/KOKZEY


ویدیو مرتبط :
بودجه سال آینده کشور منطبق بر سیاست های اقتصاد مقاومتی