فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...تجربه‌ زندگی و مرگ در داستان‌های کوتاه منتشر شد


به گزارش خبرگزاری فارس، نشر «شورآفرین»، کتاب دوم از مجموعه‌ «تجربه‌ها» را با عنوان «ما یک خانه‌ آبی داریم» (تجربه‌ زندگی و مرگ در داستان‌های کوتاه) با مقدمه‌ زنده‌یاد فتح‌الله بی‌نیاز و ترجمه‌ سیروس نورآبادی منتشر کرد.

مجموعه‌ «تجربه‌ها» شامل دو کتاب است که کتاب دوم این مجموعه «ما یک خانه‌ آبی داریم» هم‌زمان با چاپ سوم کتاب اول مجموعه، «اگر یک مرد را بکُشم، دو مرد را کُشته‌ام» (تجربه‌ زندگی مشترک در داستان‌های کوتاه) منتشر شده است.

مجموعه‌ «تجربه‌ها» امکانِ زیستِ زندگی‌ِ «همه‌ ما» در جمهوریِ جهانیِ ادبیات است: تجربه‌ زندگی و مرگ در بهترین داستان‌های کوتاه جهان؛ داستان‌هایی که هر کدام، پنجره‌‌ای است بر دیوارهایِ محفظه‌ دربسته‌‌ای از فضا و زمان، که «همه‌ ما» در آن زندگی می‌کنیم.

این داستان‌ها، به ما اجازه می‌دهد تا در ذهن‌های یکدیگر وارد شویم، نه‌تنها از طریق همذات‌پنداری با شخصیت‌ها، بلکه با مشاهده‌ دنیا از منظر بزرگ‌ترین نویسندگان جهان و این همان قدرتِ ادبیات است که بیش‌ترین توان را برای همدلی دارا است؛ داستان‌های خوب، از ما انسان‌های بهتری می‌سازد. داستان‌های خوب، از نیروی فرهنگی شگرفی برخوردار است، و به ما اجازه می‌دهد تا با کسانی همدلی کنیم که گوشه‌ای از زندگی‌ِ «همه‌ ما» را در دنیای کلمات بازی می‌کنند و این‌گونه شما به کشف تاریکی‌ها و ناشناخته‌های خود و دیگری، و تجربه‌ مرگ و زندگیِ منِ دیگرتان می‌روید: یک سفر مکاشفه‌آمیز، برای لذتِ آگاهی.

«ما یک خانه‌ای آبی داریم» مجموعه‌ 10 داستان کوتاه مُدرن با مضمون زندگی و مرگ، از 10 نویسنده‌‌ بزرگ جهان: آلیس مونرو، جان آپدایک، ترومن کاپوتی، شرلی جکسون، رُدیارد کیپلینگ، فرانک اوکانر، پریمو لوی، کیت والبرت، نوئل روآز و الیستر مورگان.

نویسندگان این مجموعه، با محوریت‌قراردادن زندگی‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، و سپس جنگ و آسیب‌های آن و درنهایت مرگ، کاراکترهای خود را به سمت یک نوع خودآگاهی سوق می‌دهند تا خواننده را با داستان و کاراکترهای‌شان در گریز از دنیای کلمات به جهان واقعی همراه کنند؛ گویی کاراکترها روی دیگر «همه‌ ما» هستند، تا با ما از زندگی روزمره‌ای بگویند که مرگ روی دیگر آن است؛ چراکه عظمتِ انسان در این است که با این‌که می‌داند می‌میرد، اما باز می‌زید، و به زندگی ادامه می‌دهد؛ گویی تصویرِ حُزن‌انگیزِ دلپذیرِ این شعر است: زاده‌شدن برای آزادی، و بزرگ‌شدن برای مرگ.

تجربه‌های زندگی و مرگ در داستان‌های کوتاه را در «ما یک خانه‌ آبی داریم» و تجربه‌ زندگی مشترک در داستان‌های کوتاه را در «اگر یک مرد را بکُشم، دو مرد را کُشته‌ام» در نشر «شورآفرین» بخوانید.

انتهای پیام/و


ویدیو مرتبط :
داستان کوتاه و بسیار زیبای یک روز زندگی