سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...فردا نوشت: بخش هایی از مصاحبه ظریف که سانسور شد


فردا نوشت: بخش هایی از مصاحبه ظریف که سانسور شدفردا/ متن پیش رو در فردا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.


محمد جواد ظریف در تازه ترین مصاحبه خود با نیویورکر سخنانی تازه درباره جشنواره کاریکاتور هولوکاست بیان کرد. این سخنان در رسانه‌های مختلف مورد توجه قرار نگرفته است.
دو سال پیش بود که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در صفحه توییتر خود به زبان انگلیسی، سال نو عبری را تبریک گفت. او همچنین در پاسخ به نوشته یکی از کاربران که بعدا مشخص شد دختر نانسی پلوسی، رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکاست، تاکید کرد ایران هیچ‌گاه هولوکاست را انکار نکرده و آن مردی که در ایران هولوکاست را انکار می‌کرد رفته است.

ظریف در سال ۹۲ گفت‌وگوی اختصاصی با برنامه بامدادی مشترک تلویزیون یک و دو آلمان در پاسخ به پرسشی درباره هولوکاست و اسرائیل نیز گفت: «کشتار جمعی یهودیان را نمی‌توان انکار کرد و باید از تکرار چنین جنایتی جلوگیری کرد» او در ادامه افزود: «همان طور که جنایت علیه یهودیان محکوم است، هرگونه جنایت علیه فلسطینیان نیز باید محکوم شود، هولوکاست نباید بهانه‌ای برای نقض حقوق فلسطینیان باشد.»

محمدجواد ظریف در جدیدترین مصاحبه خود که سایت نیویورکر آن را منتشر کرده است، به سوالاتی درباره جشنواره کاریکاتور هولوکاست پاسخ داده است. جشنواره هولوکاست دومین دوره خود را در ماه جاری برگزار خواهد کرد. این جشنواره هولوکاست و جنایات اسرائیل به بهانه آن‌را با آثار کارتونیست‌هایی از سراسر جهان به چالش می‌کشد.
جشنواره بین‌المللی هولوکاست

ظریف در بخشی از مصاحبه خود که توسط اغلب خبرگزاری های معتبر سانسور شده است، پیرامون این موضوع صحبت کرده است که متن آن در ادامه می آید.
نیویورکر: در ماه ژوئن ایران جشنواره ای بین المللی کاریکاتوری برگزار می کند که موضوع آن هولوکاست است
ایران برگزار نمی کند. این کار را یک سازمان غیردولتی انجام می دهد که توسط دولت ایران کنترل نمی شود. دولت ایران از این جشنواره حمایت و پشتیبانی نکرده است.

نیویورکر:اما دولت ایران به این جشنواره اجازه برگزاری داده است.
نه در واقع! این جشنواره برای برگزاری به اجازه نیاز ندارد. ما باید برای مهمانان این مراسم ویزا صادر کنیم و فرض ما بر این است که افراد نژادپرست و حامی خشونت به این جشنواره دعوت نشده اند.

نیویورکر: چرا ایران به یک جشنواره کاریکاتور هولوکاست مجوز برگزاری می دهد؟
چرا آمریکا Ku Klux Klan(یک گروه نژاد پرست)دارد؟ آیا دولت آمریکا نسبت به این سازمان که فعالیتی نفرت پراکنانه و نژاد پرستانه دارد مسئول است؟ ساختار ایران یکپارچه نیست. دولت ایران هیچ جشنواره کاریکاتوری مشابه آن چه شما درباره اش صحبت می کنید را نه به راه انداخته است و نه پشتیبانی کرده است. هرگاه شما سازمان هایتان را از انجام چنین اعمالی بازداشتید بعد در مورد کشورهای دیگر صحبت کنید!

نیویورکر: شما و رئیس جمهور سال نو را به یهودیان تبریک گفتید.
(از این رو) ما به افتتاحیه این جشنواره نخواهیم رفت!


با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

منبع: فردا


ویدیو مرتبط :
دیروز امروز فردا-دکتر ظریف-قسمت اول