فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...نرگس آبیار: به تولید مشترک با آذربایجانی‌ها فکر می‌کنم


به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس فیلم سینمایی نرگس آبیار بازیگر سینما و تلویزیون در حاشیه اکران فیلم سینمایی «شیار 143» در «روزهای فیلم ایران» در آذربایجان با شبکه سراسری این کشور گفتگو کرد.

وی در این مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: «روزهای فیلم ایران» را اتفاقی مبارک برای سینمای ایران است. ما از لحاظ فرهنگی خیلی به کشور آذربایجان نزدیک هستیم.

کارگردان فیلم سینمایی «نفس» همچنین با اشاره به تجربه سفر به آذربایجان گفت: من وقتی وارد آذربایجان شدم اصلا احساس نمی‌کردم وارد یک کشور غریبه شدم. ما تاریخ مشترکی با هم داریم و آدم‌ها در خیابان‌های باکو برای من غریبه نسیتند؛ در نتیجه ما ما ارتباط فرهنگی خوبی با هم خواهیم داشت.

نرگس آبیار گفت: من حتی به تولید مشترک بین دو کشور فکر می‌کنم. خودم خیلی دوست دارم یک تولید مشترک با آذربایجانی‌ها به عنوان کارگردان داشته باشم.

وی در بخش دیگری از مصاحبه‌اش با شبکه تلویزیونی آذربایجان به داستان شکل‌گیری ایده و چگونگی ساخت فیلم سینمایی «شیار 143» اشاره کرد و به موفقیت‌های این فیلم در فستیوال‌های مختلف اشاره نمود.

آبیار در ادامه اظهار داشت: موضوع این فیلم جنگ و نقش مادرهاست و این موضوع برای همه کشورهایی که جنگ را تجربه کرده‌اند مشترک است.

این نویسنده و کارگردان در پایان گفت: من از دوبله خوب و حرفه‌ای این فیلم توسط هنرمندان و صداپیشگان آذربایجان تشکر و قدردانی می‌کنم.

روزهای سینمای ایران به همت رایزنی فرهنگی ایران از روز گذشته در باکو پایتخت آذربایجان آغاز به کار کرده است و طی آن چهار فیلم شیار 143، امروز، یک حبه قند و حوض نقاشی در آن به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌های اکران شده در روزهای سینمای ایران، توسط هنرمندان این کشور به زبان آذربایجانی دوبله شده و در سینما غزالی که از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین سینماهای شهر باکوست به نمایش گذشاته می‌شود.

انتهای پیام/ن


ویدیو مرتبط :
قسمتی از فیلم شیار 143 ساخته نرگس آبیار