سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...افزایش بودجه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد در سال آینده/توجه به کیفیت در اولویت قرار دارد


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد پس از بازدید از دانشگاه آزاد تهران پزشکی، به تغییرات ایجاد شده در این واحد اشاره کرد و گفت: خرسندم که در فاصله بازدید قبلی تا امروز شاهد تغییرات و تحولات مناسبی در راستای بهبود امور آموزشی و پژوهشی در این واحد هستم.

وی توسعه کیفی حوزه پزشکی دانشگاه آزاد را یکی از اهداف و برنامه های دانشگاه برشمرد و گفت: متاسفانه بسیاری از عقب ماندگی‌های این حوزه ناشی از عدم همکاری وزارت بهداشت در دولت سابق با دانشگاه آزاد اسلامی است. این امر موجب شد تا حوزه پزشکی مانند حوزه مهندسی این دانشگاه نتواند به توسعه مورد نظر و مطلوب دست یابد.

میرزاده افزود: همچنین از دلایل تاخیر در اخذ مجوز برای تاسیس رشته های جدید، وجود بروکراسی اداری است که سعی در کوتاه کردن این فرایندها داریم.

* تاسیس سایت جدید واحد علوم پزشکی در مجاورت سازمان مرکزی

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه این حوزه خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح تجمیع، سایت علوم پزشکی در مجاورت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس خواهد شد.طبق برآوردهای انجام گرفته حدود 6 هزار میلیارد ریال برای ساخت و ساز سایت علوم پزشکی در نظر گرفته شده است که هزینه آن از محل فروش ساختمان‌های سابق سازمان مرکزی تامین می‌شود.

میرزاده گفت: خوشبختانه حوزه پزشکی و توسعه آن به شدت مورد توجه آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد که همین موضوع فرصت بسیار بزرگی برای توسعه این حوزه به شمار می‌رود.

وی ضمن قدردانی از خدمات عبدالله جاسبی رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی و یحیوی معاون اسبق علوم پزشکی گفت: مدیران سابق این مجموعه طی سه دهه گذشته با تلاش‌های خود بسترها را فراهم کردند، امیدوارم با اجرای طرح‌های بزرگ در این مجموعه بتوانیم مسیر توسعه آن را تسهیل کنیم چرا که توسعه این حوزه نه تنها برای دانشگاه بلکه برای کل جامعه مایه مباهات است.

میرزاده، اساتید را سرمایه های اصلی و دانشجویان را موتور محرکه دانشگاه‌ها دانست و گفت: از این دو قشر هیچ گاه غفلت نکرده و تمام توان خود را برای فراهم کردن بهترین شرایط برای علم آموزی آنها فراهم خواهیم کرد.

وی در پاسخ به درخواست‌های اعضای هیات علمی و مسئولان این واحد گفت: با همه خواسته‌های شما اعم از طرح تمام وقت شدن اعضای هیات علمی، توسعه تحصیلات تکمیلی، پذیرش دانشجو در طرح خودگران موافقت شده و در کمیسیون های دانشگاه این امور را پیگیری می کنیم.

میرزاده ادامه داد: جالب است بدانید واحد پزشکی تهران دارای 4 بیمارستان آموزشی و 740 تخت است که تا آخر امسال با تکمیل بیمارستان فرهیختگان 330 تخت دیگر نیز به آن افزوده خواهد شد. البته با تکمیل فازهای بعدی این بیمارستان 500 تخت دیگر نیز به این تعداد افزوده می شود.

* شهریه رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی 40 درصد کمتر از شهریه پردیس‌های خودگران دولتی است

وی با اشاره به بازسازی این بیمارستان‌ها گفت: فرایند بازسازی بیمارستان های فرسوده به مراتب دشوارتر از تاسیس یک بیمارستان جدید است، بازسازی‌ها در حالی انجام گرفت که دانشجویان نیز در کلاس‌ها حضور داشتند.

رئیس دانشگاه آزاد درباره میزان شهریه دانشجویان پزشکی گفت: رشته های پزشکی یکی از پرهزینه ترین رشته‌ها به شمار می‌رود، با این وجود شهریه این رشته‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی 40 درصد کمتر از شهریه پردیس‌های خودگران دولتی است.

میرزاه با بیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت تعرفه بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی مطابق تعرفه بیمارستان‌های غیر دولتی شده است، گفت: با این اقدام می توانیم بخشی از درآمد بیمارستان را صرف بهبود آموزش‌ها و کیفی سازی این حوزه سازیم.

وی افزود: معتقدم با تلاش همکاران حوزه پزشکی خیزش بزرگی در توسعه کمی و کیفی این حوزه ایجاد شده است اگرچه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما این تلاش‌ها قابل قدردانی است.

تاسیس رشته‌های چندنظمی، ارتباط با دانشگاه های خارجی و جذب هیات علمی و برنامه ریزی برای برطرف کردن نیاز کشور به کارشناسان پرستاری از دیگر توصیه‌های میرزاده به مسئولان حوزه پزشکی در این جلسه بود.

* در دو سال گذشته ظرفیت پذیرش رشته های علوم پزشکی یک سوم کاهش داشته است

رئیس دانشگاه آزاد همچنین از صرف هزینه‌ای حدود هزار میلیارد تومان در حوزه پزشکی خبر داد و گفت: تا کنون بخشی از این مبلغ برای توسعه کمی و کیفی هزینه شده است، در نظر داریم بودجه این بخش را در سال آینده نیز افزایش دهیم.

وی با اشاره به متناسب نبودن سرانه فضای آموزشی با تعداد دانشجویان این واحد گفت: متاسفانه در سال 91، افزایش چندبرابری جذب دانشجو در این واحد باعث بوجود آمدن این مشکلات شد، به همین خاطر سعی کردیم در دو سال گذشته ظرفیت پذیرش این رشته را به یک سوم کاهش دهیم، اگر چه با این اقدام فشار هزینه‌ها چندبرابر شد اما کیفیت برای ما در اولویت قرار دارد.

میرزاده در پایان گفت: امیدوارم دانشگاهی که با نیت پاک آیت الله هاشمی رفسنجانی و کمک‌های بزرگانی چون رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) تاسیس شده است، روز به روز در مسیر تعالی قدم بردارد.

صبح امروز پروژه‌های نوسازی سالن گروه علوم تشریح، غذاخوری و بوفه دانشجویی و مرکز مهارت‌های بالینی با حضور حمید میرزاده، معاونان دانشگاه و جمعی از مسئولان واحد پزشکی تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام/

http://fna.ir/3Z7K58


ویدیو مرتبط :
توجه ویژه به مسکن و اشتغال جوانان در بودجه سال آینده