علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...۳۳۵ پروژه نیمه‌تمام لرستان برای اجرا به بخش خصوصی واگذار می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، علی هادی چگنی شامگاه یکشنبه در جلسه واگذاری پروژه های نیمه تمام لرستان به بخش خصوصی با بیان اینکه از هزار و ۸۳۱ پروژه عمرانی استانی لرستان ۲۹۱ پروژه برای واگذاری به بخش خصوصی برای تکمیل پیشنهاد داده شده است اظهار داشت: همچنین از مجموع ۳۲ پروژه ملی استانی شده لرستان نیز همه آنها نیز برای واگذاری به بخش خصوصی پیشنهاد داده شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۸ پروژه ملی نیمه تمام لرستان ۱۲ مورد از آنها برای واگذاری و تکمیل به بخش خصوصی پیشنهاد داده شده است گفت: این پروژه ها در قالب آگهی و مزایده ارائه می شوند و متقاضیان با توجه به شرایطی که دارند اعلام آمادگی کنند نسبت به واگذاری آنها اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان بیان داشت: علاوه بر این تعداد پروژه، پروژه های تکمیل شده و آماده بهره برداری نیز در استان وجود دارند که دستگاهها برای واگذاری به بخش خصوصی آنها را اعلام می کنند.

هادی چگنی با اشاره به اینکه همچنین دستگاههای اجرایی استان اگر پروژه جدیدی در استان دارند نیز می توانند آنها را به بخش خصوصی برای اجرا واگذار کنند گفت: در مجموع برای اتمام پروژه های نیمه تمام لرستان هفت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان برای اجرای پروژه ها اختصاص می یابد گفت: با این میزان اعتبار روند تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان ۱۴ سال طول می کشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان عنوان کرد: در این راستا عقل و منطق این را می گوید که ما پروژه های نیمه تمام استان را به بخش خصوصی برای اجرا واگذار کنیم.


ویدیو مرتبط :
واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی