کنسرت سالار عقیلی در آمریکا کولاک کرد


کنسرت سالار عقیلی در آمریکا کولاک کردفردا/ سالار عقیلی با 21 کنسرت در تور آمریکا و کانادا رکورد اجرای تور کنسرت را شکست. وی همچنان خارج از ایران به سر می برد تا ادامه تورهای خود را برگزار کند.
این کنسرت ها که «میخانه خاموش» نام دارد، در همکاری با سعید فرج پوری و حسین بهروزی نیا برگزارشده و می شود.
سعید فرجپوری آهنگساز و نوازنده کمانچه به همراه حسین بهروزی نیا نوازنده عود با همراهی آواز سالار عقیلی ،حریرشریعت زاده و دو نوازنده دیگر تور کنسرت خود در آمریکا را از روزجمعه سوم اردیبهشت ما آغاز کردند.
کنسرت آلبوم «میخانه خاموش» در دو بخش اجرا می شود که در بخش اول آثار بی کلام حسین بهروزی نیا با اجرای گروه دستان گنجانده شده است و در بخش دوم 6 قطعه که به آهنگسازی سعید فرج پوری ساخته شده و همین طوز تصنیف وصف بر روی شعر سعدی توسط سالارعقیلی ساخته شده است،برای اولین باراز سوی وی اجرا می شود، اشعار این قطعات هم از آثار شاعرانی مانند اخوان ثالث، مولانا و سایه انتخاب شده و در دستگاه موسیقی ماهور و مایه اصفهان ساخته شده است.
«میخانه خاموش» مجموعه ای از قطعات و تصانیفی است که در آن سعید فرج پوری در سال 1390 روی اشعاری از مهدی اخوان ثالث، هوشنگ ابتهاج ،ه الف سایه، سیاوش کسرای، مولانا و ابوالقاسم لاهوتی تصنیف کرده است.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

منبع: فردا


ویدیو مرتبط :
کولاک سالار عقیلی در جشنواره جام جم