علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...آلودگی‌های محیطی وتاخیر درازدواج ازعوامل تهدیدکننده باروری


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمد مهدی آخوندی روز یکشنبه در نشست خبری کمپین خانواده، تولید مثل و فرزند پروری به جمعیت نابارور در کشور اشاره کرد و افزود:از 21 میلیون زوج ایرانی، حدود چهار میلیون نابارورهستند.همه کشورها با این معضل درگیر هستند اما شیوع ناباروری در ایران بیشتر است.
وی با اشاره به این که حدود 20 درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند، اظهار داشت: این زوج‌ها نیاز به حمایت جدی‌تری متولیان امر داشته که باید اقدامات عاجل در این زمینه صورت گیرد.
وی با اشاره به این که سیاست کشور افزایش جمعیت است، بیان کرد: نرخ رشد جمعیت فعلی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده و باید اقدامات جدی در جهت رفع این موضوع صورت گیرد.
وی ادامه داد: حفظ باروری از طریق فریز تخمک، اسپرم، جنین و بافت‌های تولید مثل از مهم‌ترین راهکارهای عملی و علمی می‌باشد که باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد.

** اختصاص 600 میلیارد تومان بودجه برای سیاست‌های جمعیتی کشور
وی با اشاره به حمایت‌های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی درخصوص زوج‌های نابارور اظهار کرد: اختصاص 600 میلیارد تومان بودجه در سال‌های 93 تا 95 از مهم‌ترین اقدام عملی درخصوص سیاست‌های جمعیتی کشور می‌باشد.
وی اظهار کرد: هرچند وزارت بهداشت اقدامات مناسبی در این زمینه انجام داده اما این روند باید با شتاب بیشتری ادامه یابد تا این معضل در جامعه برطرف شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به حمایت‌های بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: حدود پنج سال پیش دولت مصوبه‌ای درخصوص حمایت بیمه‌ای از ناباروران تصویب کرده که تاکنون این اقدام عملی نشده است.
علمی ** 1201 ** 3053**1440

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
نابودی پرندگان به دلیل آلودگی های زیست محیطی