وام 1 میلیونی به داوطلبان عتبات دانشجویی


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اعلام آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت‌نام از دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات در چهاردهمین دوره و همزمان با ایام خجسته آغاز امامت امام زمان(عج) در سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آغاز شده است.

وی افزود: پس از توقف عمره، برنامه ریزی‌های فرهنگی، اجرایی و اعزام ستاد در بخش عتبات عالیات متمرکز شده و اکنون اعزام هر سه ماه یکبار برنامه ریزی شده است.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام این دوره از روز اول تا هفتم دی ماه در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.irانجام خواهد شد و 287 کاروان به صورت زمینی و هوایی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

زارع در مورد ظرفیت پذیرش و اعزام دانشجویان اظهار کرد: در دوره قبلی اعزام حدود 8 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات اعزام شدند اما با توجه به استقبال دانشجویان،سهمیه به 11500 نفر افزایش یافت.

وی با تاکید بر اینکه اعزام دانشجویان همه دانشگاه‌ها اعم از دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی بر عهده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان است، رابطه با اسکان دانشجویان هم گفت: هتل زائرین در نجف و در کربلا متمرکز است و هتل‌‌های مجزا برای اسکان زائرین دانشگاهی در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درمورد زمان اعزام دانشگاهیان و قرعه‌کشی این سفر نیز گفت: قرعه کشی همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم(ص) انجام خواهد شد و اعزام دانشگاهیان از 5 بهمن ماه سال جاری آغاز و تا پایان فروردین ماه 95 ادامه خواهد داشت. دانشگاه‌ها سهمیه خاصی ندارند و انتخاب زائرین بر مبنای قرعه کشی انجام می شود.

وی با بیان اینکه اعطای وام به زائرین دانشگاهی از دیگر تسهیلات مورد نظر است، اظهار کرد: هماهنگی با بانک ملت برای اعطای وام یک میلیون تومانی از دیگر تسهیلات به زائرین عتبات دانشگاهیان است که بدون سپرده گزاری و با کارمزد 4 درصد انجام خواهد شد.

 

منبع : فارس


ویدیو مرتبط :
مقایسه وام ۲۵ میلیونی خودرو و وام ۳ میلیونی ازدواج