سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...انتقاد الازهر مصر به حمایت ابراهیم جعفری از حزب الله و بسیج مردمی عراق


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، الازهر مصر با انتشار بیانیه‌ای نسبت به سخنان «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق که گفته شده بود در دیدار با «احمد الطیب» شیخ الازهر مطرح شده؛ واکنش نشان داد.

رسانه‌های عراقی با انتشار بیانیه‌ای به نقل از دفتر وزیر خارجه این کشور گزارش داده‌ بودند که جعفری در دیدار با شیخ الازهر ضمن دفاع از ماهیت گروه‌هایی ماننده بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و حزب الله لبنان گفته بود این گروه‌ها از دل جامعه عراق و لبنان ایجاد شده‌اند.

الازهر در واکنش به ابراهیم جعفری مدعی شده که این سخنان سوء استفاده از مواضع (میانه رو) و نیت خوب الازهر است و با توجه به اینکه این اظهارات بعد از دیدار با شیخ الازهر منتشر شده در حالی که احمد الطیب با این مواضع مخالف است می‌توان گفت وزارت خارجه عراق عرف دیپلماتیک را زیرپا گذاشته است.

در ادامه این بیانیه الازهر مدعی شده گروه‌هایی که (طائفه‌ای) خوانده به وحدت مسلمانان آسیب می‌زنند و بر حمایت خود از کشورهای عربی در راستای تروریستی خواندن این گروه‌ها تأکید کرده است.

انتهای پیام/ب


ویدیو مرتبط :
دکتر عدنان ابراهیم و حمایت تمام قد از حزب الله لبنان