موتورهاي شش سيلندر «فولکس‌»، «پورشه» و «آئودي»، متهمان جديد«ديزل‌گيت»


  X     

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 22:15

موتورهاي شش سيلندر «فولکس‌»، «پورشه» و «آئودي»، متهمان جديد«ديزل‌گيت»

پدال/ مشکل فولکس بزرگتر مي‌شود. سازمان حفاظت محيط زيست امريکا (EPA) براي دومين بار گروه فولکس‌واگن را متهم به تخلّف از قانون «هواي پاک» کرده است. اين بار، نام شش خودروي مختلف مطرح است که در ميان آنها، محصولات آئودي و پورشه ديده مي‌شوند. اين خودروها با استفاده از نرم‌افزار موسوم به «ابزار شکست»، قوانين آلودگي فدرال در امريکا را نقض کرده‌اند.
فولکس‌واگن توراِگ TDI مدل ۲۰۱۴، پورشه کاين ديزل مدل ۲۰۱۵ و آئودي‌هاي A6، A7، A8، A8L و Q5 مدل TDI، عناوين خودروهايي هستند که جدا از موارد اعلام‌شده در ۱۸ سپتامبر، مبتني بر تخلف کمپاني در ۴۸۲ هزار خودروي ديزلي بين سال‌هاي ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵، بازهم نقض قانون در آنها مشخص شده است. تقريباً ۱۰ هزار دستگاه توراِگ و کاين و همين‌طور، «تعداد نامشخصي» از محصولات ۲۰۱۶ آئودي، زيرمجموعه اين تخلف قرار مي‌گيرند.
در همين حال، فولکس‌واگن در بيانيه‌اي از ساختمان مرکزي در «ولفسبورگ»، تقلب عمدي در آلودگي اين موتورها را تکذيب کرده است:
فولکس‌واگن AG بر اين موضوع تأکيد دارد که هيچ نرم‌افزاري بر روي موتورهاي ۳ ليتري V6 براي تغيير مشخصات آلودگي در يک شرايط غيرقانوني، نصب نشده است. براي روشن‌شدن کامل اين موضوع، فولکس‌واگن با EPA همکاري کامل خواهد داشت.
البته «پورشه کارز» در امريکاي شمالي، با احتياط بيشتري به سراغ اين موضوع رفته است:
ما پس از فهميدن اين اطلاعات، غافلگير شديم. تا قبل از اين خبر، تمام اطلاعات مبني بر موردتأييد بودن پورشه کاين ديزل بود.
فولکس‌واگن قبل از اين گفته بود که به‌خاطر عدم‌افشاي استفاده از ابزار کمکي کنترل آلودگي (AEOD)، از گواهينامه EPA براي تمام مدل‌هاي ديزل ۲۰۱۶ صرف‌نظر کرده است. در طول سه تست آزمايشگاهي که توسط هيئت منابع هوايي کاليفرنيا و محيط زيست کانادا انجام شده، سازمان حفاظت محيط زيست امريکا اعلام کرده که در تمام اين خودروها با موتورهاي ديزلي ۳ ليتري V-6، هرگاه نرم‌افزار تشخيص دهد که شرايط تست آزمايشگاهي برقرار نيست، به ميزان ۹ برابر حدّ مجاز آلودگي اکسيدهاي نيتروژن توليد مي‌کنند. اگر بخواهيم مقايسه‌اي داشته باشيم، مدل‌هاي با موتور ۲ ليتري ديزلي در اين حالت بين ۱۰ تا ۴۰ برابر NOₓ مجاز خروجي دارند.
مطابقه گفته EPA، مخصوصاً در روش آزمايش آلودگي فدرال موسوم به FTP 75 که براي مدت ۱۳۷۰ ثانيه انجام مي‌شود، دقيقاً پس از يک ثانيه از شروع انجام تست، نرم‌افزار از شرايط «حالت نرمال» به «حالت حرارتي» سوئيچ مي‌کند و در نتيجه، امکان استفاده از يک زمان‌بندي متفاوت در انژکتور، نرخ جريان گاز اگزوز و فشار جريان سوخت فراهم مي‌شود. اين در حالي است که اگر حسگرها، شرايط قرار گرفتن در يک تست آزمايشگاهي را تشخيص ندهند، حتي اگر هوا بسيار سرد شود، باز هم «شرايط حرارتي» فعال نخواهد شد.
چنين نرم‌افزاري در استارت خودروها در هواي سرد بسيار رايج و کاملاً قانوني است؛ آن هم در زماني که خودروسازان بايد مبدّل کاتاليستيک خود را براي رسيدنِ هرچه سريع‌تر به سطح قابل‌قبول در توليد آلودگي، «خاموش» کنند. در فولکس‌واگن، «حالت حرارتي»، جريان گرم اگزوز را به منظور گرمايش يک سيستم کاتاليستيک کاهشي هدايت مي‌کند؛ سيستمي که داراي دو مبدّل کاتاليستيک و انژکتور اوره است و بنابراين مي‌تواند کاهش بيشتري در زمينه اکسيدهاي نيتروژن داشته باشد. تا اينجاي کار، هيچ مشکلي در اين سيستم وجود ندارد، ولي تخلّف فولکس‌واگن در گزارش ندادن استفاده از اين نرم‌افزار به EPA و همين‌طور، به‌کارگيري کد و دستورالعملي است که با رساندن ميزان آلودگي خودرو به استانداردهاي آزمايشگاهي، زمينه را براي آلودگي بيشتر در شرايط عادي فراهم کرده است.
اين در حالي است که سازمان حفاظت محيط زيست امريکا هنوز جريمه‌اي رسمي براي فولکس‌واگن در اين زمينه درنظر نگرفته و سازمان ملي مديريت ايمني ترافيک بزرگراه‌ها در امريکا نيز فراخواني در مورد اين مدل‌هاي ديزلي نداشته است.

نظر شما


ویدیو مرتبط :
تعقیب پلیس + فرار متهمان = دستگیری متهمان