سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...با تمرکز اصلی سامسونگ بر روی سخت‌افزار برای سری گلکسی، مشکلات نرم‌افزاری برطرف خواهد شد


samsung-galaxy-s6-edge-090415

به نظر شما چه عاملی می‌تواند به فضای حال اسمارت‌فون‌های سامسونگ را متحول کند؟ نرم‌افزار؟ اتفاقاً برعکس است! نمی‌توان تأثیر نرم‌افزار را نادیده گرفت اما بر اساس صحبت‌های منتشرشده از درون سامسونگ سخت‌افزار نیز عامل بسیار مهم‌تری است که باید به آن توجه داشته باشیم. سامسونگ در وضعیت وخیمی به سر می‌برد تا این‌که در سال جاری با سری گلکسی اس 6 توانست جانی دوباره بگیرد. TrendForce پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال می‌توان کفت سامسونگ در حدود 100 میلیون بیشتر از رقیب اصلی خود یعنی اپل دستگاه فروخته است اما ازنظر سهم بازار به‌صورت دلاری هنوز با اپل فاصله زیادی دارد. در ادامه همراه باشید.

بخش موبایل سامسونگ 39 درصد از سود عملیاتی شرکت در طول نه ماه اول سال جاری را به اختصاص داده است. این درصد جایی نگران‌کننده می‌شود که به درصد سال 2013 نگاه می‌کنیم. در آن سال سود عملیاتی از قسمت تولید اسمارت فون نزدیک به 68 درصد بود سود کل شرکت بود. در سال 2014 شاهد یک رکود در این زمینه بودیم اما در سال بعد یعنی سال جاری سامسونگ اسمارت فون های خودش را بسیار تغییر داد. چه ازنظر ظاهر و چه ازنظر باطن شاهد ارتقاهای خوبی بودیم که حداقل توانست جلو ضرر بیشتر را بگیرد. شاید باور این مورد برای شما سخت باشد اما سری گلکسی J سامسونگ در سالی که سپری می‌کنیم بازار میان رده های این شرکت را بسیار جلو برده است و می‌توان گفت سود بسیار خوبی برای سامسونگ داشته است.

برای شما گفتیم که سخت‌افزار مهم‌تر خواهد بود. شاید در مقابل این جمله جبهه گرفته باشید اما می‌توان با یک دلیل قانع‌کننده آن پاسخ داد. رویترز صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داده است که کارمندان سابق و مدیران اجرایی در قسمت‌های مختلف این شرکت را ترک کرده‌اند. با توجه به صحبت این افراد و مثالی که می‌توان در این رابطه زد، نگه‌داشتن کاربر بسیار مهم است زیرا سودهایی را به دنبال دارد که بسیار ارزشمندتر خواهد بود. در گوشی‌های اندرویدی وجود یک پلتفرم سخت‌افزاری بسیار قوی که بتواند نسخه‌های مختلف نرم‌افزاری را تا سال‌های طولانی پشتیبانی کند، مشکل دارد و این امر باعث عدم پشتیبانی نرم‌افزاری و درنهایت کم شدن کاربر اصلی می‌شود.

Samsung-Galaxy-Note5-Review-001

مجدد نکته دیگری را برای شما بازخواهم کرد. چرا نگه‌داشتن یک کاربر به‌صورت مداوم سودهای بهتری را در پیش دارد؟ یکی از این سودها را می‌توان استفاده از سرویس‌های بومی سامسونگ بیان کرد. برای مثال سیستم پرداخت سامسونگ یکی از سیستم‌هایی به شمار می‌رود که با توجه به شرکای تجاری سامسونگ و نحوه اجرایی آن اکنون توانسته است 90 درصد خرده‌فروشان در جهان را در بربگیرد. یعنی با یک سیستم پرداخت در کشورهای دیگر بدون نیاز به ارتقا سخت‌افزاری از سمت خرده‌فروش، خریدار که در اینجا کاربر سامسونگ می‌باشد می‌تواند بیشتر خریدهای خود را در بستر سامسونگ انجام دهد و خب ازنظر مالی سود بسیار بهتری را برای سامسونگ دارد!

یکی از کارمندان سابق سامسونگ گفت که این شرکت، نرم‌افزار را بیشتر به‌عنوان یک عامل بازاریابی خطاب می‌کند و سعی دارد که تمرکز بیشتری بر روس خست افزار داشته باشد. او در ادامه بیان کرد که ذات نرم‌افزار بدون داشتن یک سخت‌افزار واحد ارزش زیادی ندارد و چه‌بسا باوجود یک سخت‌افزار بهینه و کاملاً جاافتاده بتوان انواع نرم‌افزار را به‌راحتی اجرا کرد.

این شرکت از دید بسیاری از افراد درزمینه سخت‌افزار رشد بسیار خوبی داشته است اما از میان صحبت‌های مدیرعامل سامسونگ نیز می‌توان متوجه شد که برای بومی شدن فرهنگ سخت‌افزار به‌صورت کامل در سامسونگ راهی بسیار طولانی را در پیش دارد. به‌عنوان جمله آخر باید بگوییم که اگر سامسونگ فکر می‌کند درزمینه سخت‌افزار هنوز اول راه است، دیگر شرکت‌ها چه فکری باید کنند؟ مگر اینکه بگوییم خیر و این طرز فکر اشتباه است! نظر شما چیست. نرم‌افزار یا سخت‌افزار؟

PhoneArena

لینک کوتاه

Closeبرای امتیاز دهی به این مطلب، لطفا وارد شوید: برای ورود کلیک کنید

صدرا مخملیتوسط صدرا مخملی

عاشق کارممم :) دانشجو ای تی و هر روز فقط با این کارا سرم رو گرم کردم! بالاخره عشق ادمه دیگه!ادم های موفق کار های شاخی انجام نمیدن بلکه کار های عادی به صورت خاص انجام میدن! روز های روشنی رو به رو مون هست!Email: [email protected]Instagram: sadramakhmali

کوتاه نمی آیم ..... تا تهش هستیم (*ـ*)ــ

مشاهده همه مطالب صدرا مخملی


ویدیو مرتبط :
نرم افزار گروه نرم افزاری حسین جنگی-صفحه اصلی نرم افزار