سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...معرفی کتاب/ داستان هایی به رنگ «ما مرده ایم»


آخرین خبر/ احمق! ما مُرده ایم مجموعه ایست مشتمل بر بیست وهفت داستانک نوشته ی رسول یونان ، که معروف حضورِ اهالی ادبیات است. یونان پیش از این، هم در شعر و هم در داستان آثاری منتشر کرده و حالا با مجموعه داستانک هایش، بار دیگر، وارد عرصه ی ادبیات شده است.

تمامِ داستانک های یونان در این مجموعه به یک عنصر مشترک ختم می شوند؛ پایان ضربه زننده. البته ویژگیِ داستانک جز این نیست که پایانی برق آسا داشته باشد و به همین سبب نام آن را گاهی «Flash» میگویند. اما پایان هایِ ضربه زننده و شوکه کننده ای که یونان در این مجموعه در پِیِ آنهاست گاهی قابل حدس می شوند و از ملاحتِ داستانک می کاهند. نکته ی دیگر اینکه برخی داستانک های یونان رنگ و بوی شعر دارند. شخصیتِ شعریِ یونان در این داستانک ها رسوخ کرده و حال و هوایی شاعرانه به آنها داده است. گاهی نیز در داستانک ها (مثل بسیاری داستانک های جهان) نوعی طنز و شوخ طبعی دیده میشود.

به هر حال یونان در این داستانک ها سعی کرده مخاطبِ عام را در نظر داشته باشد و خصلتِ داستانک نیز در اکثر موارد همین است. حتی در داستانک های اِم. اِستَنلی. بوبین که یکی از بزرگترین داستانک نویسان جهان است چنین ویژگی دیده میشود. داستانک نویس قرار است جهان را در یک لحظه به مخاطب نشان دهد و اغلب اوقات نیز تمامِ مردمِ روی زمین را در نظر دارد. البته داستانک های این داستانک نویس (بوبین) گاهی چنان کوتاه می شوند که احساس می کنیم تنها به یک جمله شبیه اند؛ مثل این واکنشِ ناب: دوست دارم

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
‫معرفی یک کتاب خوب برای آموزش رنگ کردن طبیعی مو‬‎