سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...بادکش صورت و سینوس‌ها برای درمان انواع نزله


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, حوریه محمدی کناری درباره بادکش اظهار داشت: منظور از بادکش ثابت قرار دادن لیوان بادکش در نقطه مورد نظر است که بسته به نوع عضو می‌تواند از 5 تا 20 دقیقه متغیر باشد.

آشنایی با بادکش لغزان

این متخصص طب سنتی گفت: بادکش لغزان در اعضایی که حساس‌تر بوده و احتمال کبودی در آن وجود دارد و یا در مواردی که بادکش در مسیر انتقال ماده قرار است گذاشته شود, استفاده می‌شود.

وی افزود: بادکش لغزان به 2 صورت انجام می‌شود, اول بادکش را روی نقطه مورد نظر گذاشته و بعد از مدت کوتاهی برمی‌داریم و روی نقطه پایین‌تر در مسیر حرکت ماده قرار می‌دهیم و این کار چندین بار تکرار می‌شود تا ماده مورد نظر به عضو هدف برسد، از این روش در سنگ کلیه و بیضه نزول نکرده و ... استفاده می‌شود البته زیر نظر پزشک متخصص. دوم اینکه لیوان بادکش را روی عضو مورد نظر قرار داده و به‌آرامی با دست حرکت می‌دهند به‌طوری که لیوان از پوست جدا نشود.

آشنایی بادکش صورت و سینوس‌ها

محمدی ادامه داد: بادکش صورت و سینوس‌ها بیشتر برای درمان انواع نزله (ترشحات پشت حلق), زکام (سرماخوردگی) و سینوزیت و بیماری‌های چشم و ... به‌منظور انتقال ماده از عضو شریف، گرم کردن عضو، تسکین درد، تحلیل ریاح و جذب خون و یا حتی چاق یا لاغر کردن صورت انجام می‌شود البته زیر نظر پزشک متخصص باید صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: شیوه انجام این بادکش نیز مانند سایر بادکش‌ها است, لذا همه قوانین انجام بادکش نظیر پاکسازی بدن، روغن‌مالی و ... باید قبل از انجام آن رعایت شود، تنها تفاوت این بادکش با سایر بادکش‌ها در مدت انجام آن است که چون صورت عضو حساس و پرخونی است، بلافاصله سرخ و حتی کبود می‌شود، لذا برای این بادکش باید خیلی سریع و حتی به‌صورت لغزان انجام شود تا محجمه (لیوان بادکش) بیشتر از 20ــ10 ثانیه روی یک نقطه ثابت نباشد.

آشنایی با بادکش پشت

این متخصص طب سنتی بیان کرد: بادکش پشت برای درمان گرفتگی‌های عضلانی، انواع نزله و زکام، گرم کردن دستگاه تنفسی و ... استفاده می‌شود. محل انجام آن در ناحیه پشت بدن است به‌طوری که یک لیوان در محل حجامت عام و سایر لیوان‌ها در زیر آن در 2 طرف ستون فقرات گذاشته شود. در افراد چاق‌تر می‌توان یک ردیف لیوان در قسمت بالا و نیز 2ــ1 ردیف لیوان در سمت پهلوها کنار لیوان‌های قبلی قرار داد.

انتهای پیام/*


ویدیو مرتبط :
درمان سینوس پیشانی و صورت(طب اسلامی)