فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...اعزام 200 زائر دلبرانی برای مراسم اربعین حسینی به کربلای معلی


رضا حسنی پدرام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار دستگاه اتوبوس و دو دستگاه مینی بوس به همراه 200 زائر دلبرانی به مرز مهران اعزام شدند.
به گفته وی عشق حسینی دل های مجنون را از هر جای دنیا به کربلا می کشاند و بیش از صد نفر از دلبرانی ها به صورت انفرادی برای ابراز علاقه و وفاداری به کربلا معلی رفتند.
حسنی پدرام بر الگوپذیری زائران از قیام عاشورا تاکید کرد و افزود: شناخت قیام امام حسین (ع) مهمترین درس زندگی و الگویی برای آزادیخواهان جهان است.
وی با بیان اینکه اربعین حسینی احیای فرهنگ اهل بیت(ع) و فرهنگ شهادت است، ادامه داد: این روز بزرگ فرصت معرفی امام‎ حسین(ع) به جهانیان است.
بخشدار دلبران با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و ستم است، گفت: استکبار در رویارویی با مسلمانان متوجه این امر شده که دیگر نمی تواند مسلمانان را در میدان نبرد شکست دهد.
وی امام حسین (ع) را ابر قدرت جهان معرفی کرد و افزود: با وجود تلاش تمام وقت دشمنان برای تضعیف اهداف قیام کربلا، تا به امروز این قیام همچنان نقش برجسته ای در به وجود آمدن قیام های آزادیخواهانه ایفا می کند.
حسنی پدرام، واقعه عاشورا از وقایع بزرگ تاریخ اسلام دانست و اظهار کرد: هدف اصلی امام حسین(ع) آگاهی بخشیدن به مردم و بیداری جهان اسلام برای حفظ دین مقدس اسلام بود.
دلبران در 18 کیلومتری شهرستان قروه قرار دارد و این شهرستان هم در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
7345/6108

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
اربعین حسینی 92 در منزلی در کربلای معلی