سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...18 پروژه در زمینه عملیات امنیت بومی انجام شد


به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، محمد خوانساری با بیان این مطلب اظهار کرد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای تامین اهداف این طرح ملی، 18 پروژه با مجموعه اعتبارات 9 میلیارد تومان، در مدت 4 سال انجام داده است.

وی به برنامه عملیاتی سه ساله در حوزه مراکز عملیات امنیت اشاره کرد و گفت: مجموع اعتبارات مورد نیاز جهت پروژه‌های جاری و پیش‌بینی شده این طرح، حدود 14 میلیارد تومان است.

او ابراز کرد: طراحی و پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت سازمانی، طراحی مرکز ارائه خدمات مرکز عملیات امنیت، طراحی و پیاده‌سازی سامانه بدافزار گوشی‌های تلفن همراه (مبتنی بر سیستم عامل اندروید)، طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های تولید ترافیکی حملات مورد نیاز مراکز عملیات امنیت، نصب پایلوت مرکز عملیات امنیت سازمانی بر روی 10 سازمان، راه‌اندازی پایلوت مرکز ارائه خدمات امنیتی مدیریت شده و بومی‌سازی سامانه فورنسیک شبکه مختص مرکز عملیات امنیت از جمله این طرح‌هاست.

رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران در معرفی بخش دیگری از طرح‌های حوزه مراکز عملیات امنیت، گفت: ایجاد آزمایشگاه سامانه‌های تشخیص و پیشگیری از نفوذ، طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های تشخیص و پیشگیری از نفوذ مبتنی بر شبکه، نفوذ مبتنی بر میزبان‌های پست الکترونیک و نفوذ سیستم‌های کنترل صنعتی از جمله این طرح‌هاست.

خوانساری در پاسخ به سوالی درباره تعاملات ملی و بین‌المللی و همچنین عضویت در کمیته‌های تخصصی، پژوهشی و منطقه‌ای این مرکز گفت: در زمینه تعامل و اجرای برنامه‌های مشترک با سازمان‌های وزارت ارتباطات، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها در شش ماه اول سالجاری 14 نشست و میزگرد تخصصی اجرا شده است.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات بر همکاری آموزشی با انجمن‌های علمی کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر این پژوهشگاه با انجمن یادا، انفورماتیک، کامپیوتر و بخش IEEE همکاری نزدیک داشته و حمایت‌‌های لازم را انجام می‌دهد که در شش ماه سالجاری 18 برنامه توسط انجمن های فوق در پژوهشگاه برگزار شده است.

خوانساری همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: براساس قرارداد منعقد شده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به منظور انتقال دانش و ایده‌های فناورانه به کشور، برگزاری سخنرانی‌ها، کارگاه‌‌های تخصصی، برقراری تسهیلات پسادکتری و دوره‌های فرصت‌های مطالعاتی به منظور جذب متخصصان و دانشجویان برجسته ایرانی مقیم خارج کشور، در مرکز فعال و در حال گسترش است.

او به لزوم جذب نخبگان دانشجویی از دانشگاه‌های معتبر کشور اشاره کرد و افزود: در شش ماه اول سالجاری 69 دانشجو کارآموزی خود را در این پژوهشگاه گذرانده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 90 دانشجو برسد.

خوانساری در پایان تصریح کرد: برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات با شرکت متخصصان خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور، هر دو سال یکبار توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می‌شود.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
سامانه بومی مرکز عملیات امنیت ( SOC )