فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...برتری 80 درصدی نمایشنامه‌های ایرانی در اجراهای نیمسال اول 94


به گزارش خبرگزاری فارس، حسین موذن مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی، تعداد نمایش نامه های ایرانی که تا پایان مهر ماه 1394 موفق به کسب مجوز اجرا شده اند را 222 عنوان اعلام کرد.

وی ضمن ارائه آمار اجراهای حرفه ای تهران گفت: تعداد نمایش های اجرا شده سال جاری تا کنون 284 عنوان بوده است که از این میان تنها 62 عنوان ، نمایشنامه های خارجی و ترجمه بوده‌اند. حدود 80 درصد متونی که موفق به کسب مجوز شده اند نوشته نویسندگان ایرانی بوده است.

مدیر شورای نظارت و ارزشیابی تصریح کرد :  سال جاری تنها در سالن های خصوصی تهران 120 عنوان نمایش روی صحنه رفته و این نشان می دهد که سالن های خصوصی مورد توجه هنرمندان تئاتر قرار گرفته‌اند.

و ادامه داد: در سالن های دولتی نیز 164 نمایش روی صحنه رفته که علاوه بر سالن‌های شناخته شده تئاتر در استان تهران، سالن های سینما ، شهرداری و ... را نیز شامل می‌شود.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
فرهیختگان در نیمسال اول 94-93