پایان کار فراکسیون رهروان در ۴ خرداد/انشعابی در اصول‌گرایان مجلس دهم ایجاد نمی‌شود


محسن کوهکن منتخب مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه قطعاً انشعابی در جریان اصول‌گرایی در پارلمان آینده به وجود نمی‌آید، گفت: مقدمات تشکیل فراکسیون فراگیر در مجلس آینده فراهم شده و نمایندگانی که پایبند به قانون اساسی، نظام و انقلاب هستند و بیانات مقام معظم رهبری برای آنها فصل‌الخطاب و به‌دور از حاشیه‌ها هستند می‌توانند عضو  این فراکسیون شوند.

وی با ابراز اینکه فراکسیون فراگیر الگوبرداری و کپی‌برداری از فراکسیون‌های مجلس نهم نیست، ادامه داد: روز 4 خرداد با پایان کار پارلمان نهم فراکسیون‌هایی همچون اصولگرایان و رهروان ولایت نیز به کار خود پایان می‌دهند و نمایندگانی که شرایط ذکرشده را داشته باشند می‌توانند زیر چتر فراکسیون فراگیری که پس از تشکیل نامی برای آن انتخاب خواهد شد، قرار گیرند.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی برخی دوستان بحث انشعاب جریان اصول‌گرایی در مجلس دهم را به میان می‌آورند که درست نیست، افزود: در شرایطی که اصلاح‌طلبان فراکسیونی به‌نام امید تشکیل داده‌اند و به فعالیت پرداخته‌اند، مطرح کردن برخی صحبت‌ها قطعاً به‌ضرر اصولگرایان و به‌نفع اصلاح‌طلبان است و دوستان نیز از پرداختن به تشکیل فراکسیونی جدا از فراکسیون فراگیر خودداری کنند.

کوهکن با اظهار اینکه نام فراکسیون فراگیر از دل مجمع و با رأی اعضا مشخص می‌شود، تصریح کرد: پس از نهایی شدن شاکله فراکسیون  با رأی اعضا نام این فراکسیون، هیئت رئیسه و اعضای هیئت رئیسه مشخص می‌شوند.

وی درباره ریاست فراکسیون فراگیر و اینکه با عدم حضور غلامعلی حدادعادل در مجلس دهم چه فردی ریاست آن را به‌عهده خواهد گرفت، ادامه داد: اگر آقای حدادعادل هم در مجلس دهم حضور داشت مشخص نبود که آیا وی رئیس این فراکسیون می‌شود یا خیر، چون انتخاب رئیس در فراکسیون با خرد جمعی انجام می‌شود.

منتخب مردم لنجان در مجلس دهم در پاسخ به سؤالی درباره "ممکن است علی لاریجانی رئیس فراکسیون فراگیر شود؟" گفت: البته بحث‌هایی درباره اینکه رئیس مجلس رئیس فراکسیون باشد یا خیر وجود دارد، البته باید تا تشکیل فراکسیون فراگیر در مجلس دهم نیز صبر کرد و دید که اعضای فراکسیون با رأی خود چه‌شخصی را به‌عنوان رئیس انتخاب می‌کنند.

کوهکن در پاسخ به سؤالی درباره اینکه عارف یا لاریجانی کدام‌یک  برای ریاست مجلس آینده بیشترین شانس را دارند، گفت: اگر می‌خواهیم مجلسی به‌دور از حاشیه، مستقل، هم‌یار دولت، قوی در نظارت، به فکر اشتغال و رفع رکود در کشور و به‌روی پروژه نفوذ حساس باشد و آن را توهم نداند، داشته باشیم، نمایندگانش قطعاً به فرد دیگری غیر از لاریجانی رأی نخواهند داد.

منتخب مردم لنجان در مجلس دهم، گفت: اگر بخواهیم براساس عملکردها نمره‌ای به  لاریجانی و عارف بدهیم،  به‌نظر من نمره لاریجانی بالاتر از عارف است و امیدوارم با تدبیر منتخبان مجلس دهم از دل رأی آنها ریاست لاریجانی بیرون بیاید.

تسنیم


ویدیو مرتبط :
اصول گرایان در مجلس شورای اسلامی از نمایی دیگر!!!!