سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...مدیر جدید بخش موبایل سامسونگ: سال ۲۰۱۶ سالی سخت برای فروش تلفن های هوشمند است


مدیر جدید بخش موبایل سامسونگ: سال ۲۰۱۶ سالی سخت برای فروش تلفن های هوشمند است

همانطوری که چند روز پیش در دیجیاتو نیز نوشتیم «جی کی شین»، مدیر بخش موبایل سامسونگ، از جایگاه خود کنار رفت و این سمت را به «کو دونگ جین» واگذار کرد. حالا آقای کو در اولین مصاحبه ی خود پس از تصاحب مقام جدید اظهار داشته که پیش بینی می کند سال ۲۰۱۶ سال سختی برای فروش تلفن های هوشمند باشد ولی او باور دارد نیازی نیست برای عبور از این روزهای دشوار تغییری اساسی را در ساز و کار مجموعه اش پدید آورد، یا حداقل در بازه ی زمانی فعلی چنین ضرورتی حس نمی شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در حالیکه که آقای کو بر این اعتقاد است که تغییرات گسترده ی سازمانی فعلاً یک الزام به حساب نمی آیند، شواهد، شنیده ها و دیده های اخیر حکایت از آن دارند که واگذاری مدیریت بخش موبایل به او برای پدید آوردن تغییر در مواردی که این واحد روی آنها تمرکز کرده صورت پذیرفته است.

از آنجایی که بازار تلفن های هوشمند هر روز به شکل وسیع تری توسط کمپانی های کوچک چینی مورد هجوم قرار می گیرد و هر روز رقابتی تر از قبل می شود به نظر می آید دگرگونی در اهداف و تمرکز بخش موبایل کره ای ها حالا بیش از هر زمان دیگری ضرورت یافته.

بازار موبایل های پرچمدار به شدت تحت تاثیر اسمارت فون های اپل قرار دارد، بازار تلفن های هوشمند اقتصادی نیز توسط چینی ها مصادره شده و سامسونگ جایگاهی در میانه ی این دو جبهه دارا است. اگرچه آنها بیشترین تعداد تلفن هوشمند را در سال جاری به بازار ارائه کرده اند ولی اعداد و ارقام می گویند عایدی و رشد فروش شان روندی نزولی پیدا نموده؛ مسئله ای که حالا غول تکنولوژی کره ای را به شدت نگران کرده است.

سوابق درخشان “کو” در عرصه ی طراحی سخت افزاری و مهندسی بدون شک یکی از عوامل ترفیع مقام او به سمت مدیریت بخش موبایل بوده اند. در همین راستا به گزارش «Korea Times» یکی از سخنگویان رسمی سامسونگ گفته است آقای کو تمرکز خودش و واحد تحت رهبریش را روی سخت افزار معطوف می کند.

مدیر جدید سامسونگ موبایل صحبت های در بالا آمده را در مصاحبه ای بیان داشته که پس از ملاقات او با هیئت مدیره شرکت متبوعش انجام پذیرفته است. وی در طی این مصاحبه حاضر نشده به پرسش خبرنگاران در مورد عرضه ی پیش از موعد گلکسی اس ۷ یا عدم تغییر در طراحی این تلفن هوشمند پاسخی بدهد.

آنطور که اوضاع کنونی نشان می دهند گلکسی اس ۷ یکی از حیاتی ترین تلفن های هوشمند کمپانی کره ای خواهد بود، این موبایل با توجه به وضعیت موجود و رشد سریعی که هوآوی تجربه می کند می بایست حتماً عهده دار نقش یک برنده را بوده و رشد فروش را دوباره در گزارش های مالی سامسونگ به ثبت رساند.

باید دید استراتژی های جدید مدیر عامل تازه وارد تا چه حد می توانند موثر باشند و در روزهای پیش رو سامسونگ قادر خواهد بود از رقبای چینی و محصولات ارزان قیمت و با کیفیت آنها فاصله گرفته و خودش را به بزرگترین رقیبش یعنی اپل نزدیک تر نماید یا خیر.

منبع: 9to5googleKoreaTimes

برچسب‌ها:اخبار تکنولوژیتکنولوٰژیسامسونگگوشی سامسونگموبایل

اشتراک‌گذاری:


ویدیو مرتبط :
تغییر رمز تلفن هوشمند سامسونگ، بخش دوم - زومیت