سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...نوروز هرگز زبان جنگ نبوده است/ ایران بانی اصلی ثبت جهانی نوروز


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی‌فر در آیین ملی نوروز با اشاره به اینکه ایران بانی اصلی ثبت جهانی نوروز بوده است، اظهار داشت: هیچ آیینی مانند نوروز گویای جهانی از صلح نیست.

وی در ادامه با مطرح کردن این سوال که نوروز به چه معناست گفت: نوروز به معنای درآوردن لباس کهنه نیست بلکه نوروز معناهای دیگری نیز دارد که از مهمترین آن معناها از ناامیدی به امید رفتن است، نوروز زنده نگه داشتن آیین‌ها و توان ادامه دادن مسیر است تا از ناامیدی به سمت امید پیش رویم تا آبادانی‌های بیشتری را ایجاد کنیم.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه نوروز به معنای این است که انسان اسیر ناامیدی‌ها نشود، گفت: نوروز زمان اعتدال بهاری است زیرا طول روز و شب برابر می‌شود و نوروز به ما یاد می‌دهد هیچ چیزی برتر از اعتدال نیست و اصرار در هر امری چیزی جز ناامیدی برای انسان، جامعه و جهان نخواهد داشت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه نوروز هرگز زبان جنگ نبوده است، خاطرنشان کرد: به گفته رئیس‌جمهور  نوروز نماد آراستگی ایران است  و باید با صدای نوروز چهره صلح ایران را به جهانیان نشان دهیم.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
اجرای قطعه نوروز ساخته اردشیر کامکار،به مناسبت نوروز 94