فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...116 مرکز سیار فرهنگی و هنری در روستاها و مناطق مرزی فعال است


به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا علیرضا حاجیان زاده روز یکشنبه در نشست مشترک معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و مسئولان کانون سراسر کشور با بیان اینکه اکنون پنج میلیون دانش‌آموز و مخاطب تحت پوشش فعالیت‌های این کانون هستند افزود: کانون در حوزه کتاب، فیلم، تئاتر کودک، اسباب‌بازی، نوشت افزار، مراکز سیار، کاردستی، سفالگری، نقد کتاب و بسیاری موارد دیگر فعالیت دارد.
بنابراین گزارش مدیرعامل کانون که در سالن غدیر سخن می گفت،‌افزود: کانون شروع کننده فیلم کودک کشور بوده و سینمای ایران در دنیا با سینمای کودک شناخته شده و مبدع آن نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
حاجیان زاده با اشاره به موضوع اسباب‌بازی و سرگرمی‌های سازنده در کانون بیان کرد: کانون تولیدات و نقش نظارت راهبردی در حوزه اسباب‌بازی را برعهده دارد و شورای نظارت بر اسباب‌بازی نیز در کانون تشکیل شد تا در خصوص ساماندهی اسباب‌بازی، طرح‌هایی ارائه دهد.
وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه نوشت‌افزار لوازمی را متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی تولید می‌کند ، افزود: هم اکنون 42 فعالیت در کانون انجام می‌شود که تمام فعالیت‌ها با دو رویکرد اصلی تقویت حوزه تفکر و شکوفایی استعدادها و مهارت‌ها ، پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه برای دانش‌آموزان که نارسایی‌هایی مانند نابینایی دارند فعالیت‌هایی انجام می‌ شود، گفت: اکنون 16 مرکز فراگیر مخصوص خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان با نارسایی‌های مختلف دارد که تا پایان سال این مراکز در تمام استان‌ها فعال خواهد شد.
حاجیان زاده افزود:در این مرکز هفت زبان خارجی از سوی کانون زبان ایران آموزش داده می‌شود و امیداست خواسته مقام معظم رهبری در خصوص زبان‌های خارجی را در کانون زودتر پیگیری شود.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: از پنج میلیون مخاطب کانون 5/2 میلیون در کانون‌های فراگیر، یک میلیون و 300 هزار نفر در کانون‌های زبان و مابقی هم در دیگر برنامه‌های کانون حضور دارند.
وی گفت: 16 تئاتر با مفاهیم کتاب‌های درسی تولید شد و در مدارس به نمایش درآمد و با دانشگاه فرهنگیان و در حوزه زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی نیز با ‌آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگی داریم.
فراهنگ 1417 ** 1569

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
بازارچه های مرزی کلید یا قفل توسعه مناطق مرزی