سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...دولت اسلام‌آباد دفاتر «جیش محمد» در پاکستان را تعطیل کرد/اعزام تیم تحقیق پاکستان به هند


به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «داون نیوز»، دولت پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تیم تحقیقاتی را برای بررسی حمله به پایگاه نیروی هوایی هند در «پتهان کوت» منطقه مرزی این کشور با پاکستان اعزام خواهد کرد.

مقامات دولتی و نظامی پاکستان در نشستی بازداشت تعدادی از حامیان جیش محمد گروه ممنوع الفعالیت پاکستان را تایید کرده‌اند.

گفتنی است که رئیس ستاد ارتش، مدیر کل سازمان اطلاعات ارتش (آی اس آی)، وزیر کشور، وزیر خزانه‌داری، مشاور نخست‌وزیر در امور بین‌الملل، دستیار ویژه نخست‌وزیر در امور خارجی و سروزیر ایالت «پنجاب» پاکستان در این نشست حضور داشتند.

مقامات دولتی و نظامی پاکستان در این نشست وضعیت ایجاد شده به دلیل حمله به پایگاه نیروی هوایی هند را بررسی کردند.

در این نشست گفته شد که پیشرفتی در تحقیقات حمله به پایگاه نیروی هوایی هند صورت گرفته است و تعدادی از حامیان جیش محمد بازداشت و دفاتر این گروه نیز تعطیل شده است.

مقامات دولتی و نظامی پاکستان در این نشست تصمیم گرفتند که ارتباط اسلام‌آباد با دهلی‌نو برای مبارزه با تروریسم و حل سایر مسائل دو کشور ادامه یابد.

«وکاس سوارپ» سخنگوی وزارت امور خارجه هند چندی پیش اعلام کرده بود که دهلی‌نو اطلاعات قابل توجهی در مورد حمله اخیر به پایگاه نیروی هوایی هند به اسلام‌آباد ارائه کرده است و «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان نیز برای واکنش مناسب متعهد شده است.

وی افزود: دهلی‌نو برای ازسرگیری مذاکرات با اسلام‌آباد، در انتظار عملیات احتمالی پاکستان علیه عاملان این حمله است.

نواز شریف پس از حمله تروریستی به پایگاه نیروی هوایی هند در تماس با «نارندرا مودی» نخست‌وزیر این کشور ضمن اظهار تاسف گفته بود که کشورش اقدامات جدی را علیه تروریست‌ها انجام خواهد داد.

بر اثر حمله افراد ناشناس به پایگاه نیروی هوایی هند در «پتهان کوت» منطقه مرزی این کشور با پاکستان در روزهای گذشته 7 نظامی هندی و 6 تروریست کشته شدند.

انتهای پیام/.31


ویدیو مرتبط :
اعزام گروه به کشور پاکستان