رئیس سازمان هواشناسی كشور: بارش ها تا یك ماه آینده ادامه دارد


به گزارش ایرنا، داود پرهیزكار روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه بهره گیری از ظرفیت های 69 سامانه هواشناسی جاده ای بین سازمان هواشناسی كشور و سازمان راهداری افزود: از خرداد ماه امسال بارش ها كاهش می یابد و وضعیت خشكی در قالب مناطق به غیر از شمال غرب و جنوب شرق كشور حاكم می شود.
رئیس سازمان هواشناسی كشور گفت: با توجه به بارش های سال زراعی، مردم باید همچنان در مصرف آب صرفه جویی كنند زیرا میانگین بارش ها در جهان 700 میلیمتر است اما در ایران به حدود 250 میلیمتر رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به همكاری سازمان هواشناسی و سازمان راهداری در استفاده از اطلاعات سامانه های هوشمند هواشناسی جاده ای افزود: هم اكنون 69 ایستگاه هواشناسی در جاده های كشور فعال هستند و با توجه به طولانی بودن راه های كشور و شرایط آب و هوای متفاوت نیازمند افزایش این سامانه ها هستیم.
پرهیزكار گفت: هنوز هم برای پایش هواشناسی جاده ای در برخی از محورهای مواصلاتی كشور نصب ایستگاه های هواشناسی ضروری است و باید برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز یك شبكه كامل هواشناسی را طراحی و در سطح كشور اجرا كنیم.
وی گفت: برای تسهل تردد مردم در محورهای مختلف نیازمند كاربردی كردن اطلاعات هواشناسی هستیم و هم اكنون سامانه های تهك در ایستگاه های جاده ای و بخش های كشاورزی، بهداشت، مراكز نظامی و مدیریت شهری از اطلاعات هواشناسی این سامانه ها بهره مند می شوند.
وی گفت: پیش بینی هواشناسی در حمل و نقل جاده ای به علت تردد زیاد مردم در راه های كشور اهمیت زیادی دارد و پیش آگاهی از شرایط جوی، بسیاری از مخاطرات را در جاده های كشور از بین می برد.
رئیس سازمان هواشناسی كشور با اشاره به بارش های اخیر فصل بهار گفت: سازمان با صدور اخطاریه ها و اطلاعیه ها بسیاری از مردم را برای سفر به برخی از نقاط كشور منصرف كرد و این مساله در كاهش ترافیك در راه های كشور بسیار تاثیرگذار بود.
پرهیزكار گفت: اولویت ما در هواشناسی جاده ای ارائه اطلاعات مورد نیاز به سازمان راهداری و پلیس راه است تا این دو نهاد بتوانند اقدامات هماهنگ شده ای را در راه های كشور اجرا كنند.
به گزارش ایرنا، تفاهمنامه بهره گیری از ظرفیت های 69 سامانه هواشناسی جاده ای روز چهارشنبه با حضور رئیس سازمان هواشناسی كشور و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای ارائه خدمات مورد نیاز در بخش حمل و نقل جاده ای به امضا رسید و قرار است برای اجرای این تفاهمنامه 155 میلیارد ریال از منابع سازمان راهداری و 35 میلیارد ریال از اعتبارات سازمان هواشناسی كشور هزینه شود.
اقتصام**1108**9132 **1561

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
سازمان سیا هک شدن ایمیل شخصی رئیس این سازمان را تکذیب ک