سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...دکتر سلام/ سکته مغزی ناقص شامل چه درمان‌هایی می‌شود؟


دکتر سلام/ سکته مغزی ناقص شامل چه درمان‌هایی می‌شود؟

سلامانه/ سکته مغزی ناقص یا حمله ایسکمی گذرا همراه با علائم سکته مغزی از جمله ضعف ناگهانی در یک طرف بدن، تاری دید، مشکل در صحبت کردن و ... به مدت 10 دقیقه یا بیشتر است.
سکته مغزی ناقص علامت هشدار دهنده یک سکته مغزی قریب الوقوع است به طوری که 4 تا 10 درصد افراد با این تجربه دچار سکته مغزی کامل می‌شوند.

سکته‌های مغزی ناقص و کامل هر دو منجر به باریک شدن سرخرگ‌های مغز می‌شود. در سکته مغزی ناقص برخی فرضیات حاکی از آنند آنژیوپلاستی برای بازکردن این سرخرگهای باریک شده مفید باشد اما تجربه‌ها در این زمینه تا کنون ناامید کننده بوده است. برای جلوگیری از بروز سکته ناقص مجدد باید فشار خون را در حد نرمال یعنی 90 /140 نگه داشت. سالم نگه داشتن سطح کلسترول، حفظ وزن طبیعی، عدم استعمال دخانیات و فعالیت بدنی حداقل 30 دقیقه در روز نیز ضروری به نظر می‌رسد

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
درمان سکته مغزی،دکتر فروغ