سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اماکن ممنوعه برای راه‌اندازی اغذیه‌فروشی


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

براساس نظر اماکن، واحد‌های اغذیه فروشی نباید در نزدیکی مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه و آرایشگاه‌های زنانه باشند.

به گزارش انتخاب، علیرغم اینکه اغذیه‌فروشان باید حداقل 100 متر با چهارراه‌ها و میادین فاصله داشته باشند و نباید نزدیک مدارس دخترانه باشند ولی شاهد فعالیت بسیاری از اغذیه فروشان در این مکان ها هستیم که به گفته رییس اتحادیه اغذیه‌فروشان، این واحدها از سال های قبل مجوز داشتند و قانون عطف به ما سبق نمی‌شود.

اسدالله احمدی شهریور  با بیان این‌که اغذیه‌فروشان شامل سه رسته اغذیه سرد، گرم و پیتزا هستند، گفت: برای ایجاد اغذیه‌فروشی سرد و گرم متراژ حداقل 18 متر و برای پیتزا حداقل 24 متر اجباری است و این واحد‌ها حداقل باید از پل‌ها و زیرگذرها حدود 70 متر فاصله داشته باشند.

وی افزود: برای ایجاد واحد‌های اغذیه‌فروشی تاییدیه وزارت بهداشت گرفته می‌شود. همچنین از پلیس + 10 استعلام اخذ و پس از آن مدارک مربوطه به اماکن ارسال خواهد شد و صلاحیت فردی صاحب واحد صنفی و مکان مورد نظر تایید می شود.

رییس اتحادیه اغذیه فروشان موادغذایی همچنین تاکید کرد: براساس نظر اماکن، واحد‌های اغذیه فروشی نباید در نزدیکی مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه و آرایشگاه‌های زنانه باشند و اماکن بررسی های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد و پس از آن نیز مجوز مربوطه را تایید می کند.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: از اوایل اسفند‌ پارسال تا 15 فروردین‌ امسال به دلیل ایام نوروزی، واحد‌های غیرقانونی پلمب نشدند و در واقع روند پلمب واحدهای غیرقانونی حدود دو ماه متوقف شد اما چند روزی است که برخورد با واحد‌های غیرمجاز دوباره آغاز شده و آنهایی که بدون پروانه هستند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.


ویدیو مرتبط :
طرز تهیه بستنی فوری در اغذیه فروشی های خیابانی تایلند