علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...بازسازی زندگی در مریخ با نرم‌افزار واقعیت مجازی ناسا


دانش > نجوم - ایسنا نوشت: مأموریت‌های شبیه‌سازی تاکنون با کمک به فضانوردان در آماده‌سازی بهتر برای شرایط ناشناخته، نقش مهمی در کاوش‌های فضایی ایفا کرده‌اند و اکنون ناسا به دنبال ارائه تجربه‌ای مشابه به دارندگان هدست‌های واقعیت مجازی است.

برنامه نرم‌افزاری مارس 2030 یک تجربه واقعیت مجازی است که به کاربران، حس حضور و زندگی در مریخ را ارائه می‌کند.

دانشمندان ناسا مدتی است به بررسی واقعیت مجازی به عنوان ابزاری برای دستیابی به بینش جدیدی از چشم‌انداز مریخ مشغول هستند. اوایل سال جاری ناسا از نرم‌افزار Onsight خود رونمایی کرد که با همکاری مایکروسافت از محققان برای استفاده از هدست Hololens این شرکت به منظور سیاحت در محیط سه بعدی مجازی ایجاد شده توسط داده‌های کاوشگر کنجکاوی دعوت می‌کرد.

اکنون این سازمان ابداع خود را برای عموم مردم در دسترس قرار داده ‌است. مارس 2030 نتیجه همکاری بین ناسا، آزمایشگاه سیستم‌های فضایی موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و شرکت رسانه چند پلت‌فرمی Fusion Media بوده و مبتنی بر سخت‌افزار و مفاهیم عملیاتی مورد بررسی امروزی است.

این برنامه در سه ماهه نخست سال 2016 بطور رایگان در اختیار صاحبان Cardboard گوگل، Gear VR سامسونگ و Oculus Rift قرار خواهد گرفت. نسخه‌هایی نیز از طریق برنامه‌های iTunes و Google Play برای سیستم‌عامل‌های iOS و آندروید ارائه خواهد شد.

 5454


ویدیو مرتبط :
کاربرد واقعیت افزوده در بازسازی مجازی بنا