ورزشی


2 دقیقه پیش

رونمایی از جوان‌ترین فاتح تاریخ در روز تصادف روزبرگ و همیلتون

تسنیم/ قهرمانی پسری که هنوز به سن اخذ گواهینامه رانندگی در کشورش نرسیده، اتفاق مهم مرحله پنجم فصل ۲۰۱۶ فرمول یک بود.مرحله پنجم فصل 2016 فرمول یک در پیست کاتالونیای اسپانیا ...
2 دقیقه پیش

مرزبان گزینه جدی سپاهانی‌ها بعد از ویسی

تابناک/ علیرضا مرزبان به عنوان جدی ترین گزینه تیم فوتبال سپاهان برای فصل اینده است.بعد از پایان فصل پانزدهم و ناکامی سپاهان در لیگ مسئولان این باشگاه در پی جانشین استیماچ ...تصاویری از اسطوره فقید فوتبال هلند و بارسلونا


به گزارش خبرگزاری تسنیم، یوهان کرایف، بازیکن و مربی بزرگ فوتبال هلند و باشگاه بارسلونا که ابتدای پاییز 94 خبر ابتلایش به بیماری سرطان منتشر شد، مدت زیادی نتوانست با این بیماری مبارزه کند و امروز (پنجشنبه) درگذشت.

کرایف که در زمان مرگش 68 ساله بود، سه بار به عنوان بهترین فوتبالیست جهان در سال‌های 1971، 1973 و 1974 انتخاب شد. او همچنین در زمان بازیگری 9 بار قهرمانی در لیگ هلند، یک بار قهرمانی در لیگ اسپانیا، شش قهرمانی در جام حذفی هلند، یک قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، سه بار قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا و یک بار نیز نایب قهرمانی در جام جهانی 1974 را تجربه کرد.

اسطوره فوتبال هلند همچنین در زمان مربیگری بیشتر افتخاراتش را با بارسلونا به دست آورد، جایی که چهار بار در لالیگا، یک بار در کوپا دل‌ری، یک بار در جام باشگاه‌های اروپا، یک بار در مسابقات جام‌درجام باشگاه‌های اروپا و یک بار نیز در سوپر جام اروپا طعم شیرین قهرمانی را چشید.

تصاویر زیر مربوط به دوران بازیگری و مربیگری کرایف می‌شود.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
به سرطان مبتلا شدن اسطوره فوتبال هلند