سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...جدیدترین وضعیت میدانی شهر «الرمادی»؛ داعش از دو محور قیچی می‌شود +نقشه


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش عراق و نیروهای مبارزه با تروریست با کمک نیروهای عشایر اهل سنت منطقه در ادامه پیشروی‌های خود در شهر الرمادی، پس از پاکسازی کامل منطقه راهبردی الحوز، عصر روز گذشته موفق شدند بر پل الحوز (پل ارتباطی بین منطقه الحوز با مناطق حومه جنوبی شهر از جمله الحوریة و القادسیة) بطور کامل سیطره یابند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر نیروهای عراقی در حال پیشروی به سمت شمال منطقه الحوز یعنی به سمت جنوب منطقه الجمعیة هستند.


نقشه شهر الرمادی مرکز استان الانبار/اندازه بزرگتر نقشه اینجا  

 

به گزارش فارس، از محور شمالی خبر می‌رسد که نیروهای عراقی در حال پاکسازی و پیشروی در محله الجمعیة هستند و سعی بر پاکسازی تمامی این منطقه را دارند و قصد دارند به سوی جنوب الجمعیة و مرکز شهر پیشروی کنند.اما عملیات به دلیل وجود هزاران بمب و مین بکار گذاشته شده در خانه‌ها و خیابانها و حتی وسایل خانه و ... به کندی صورت می گیرد. از طرف دیگر نیروهای اطلاعات ارتش عراق اطلاع یافتند تعدادی از عناصر تروریستی داعش خود را برای انفجار انتحاری در بین نیروهای عراقی در مناطق آلوده آماده کرده‌اند و همین امر موجب شده است که عملیات با احتیاط صورت گیرد.

به گزارش فارس بنظر می رسد نیروهای عراقی با پیشروی از سمت الحوز به سوی شمال یعنی مرکز شهر (جنوب الجمعیة) و از سمت الجمعیة به سمت مرکز شهر (شمال الحوز) قصد محاصره کردن تروریستهای داعش در دو محور شرقی و غربی را داشته باشند.

انتهای پیام/غ

http://fna.ir/C7407D


ویدیو مرتبط :
خیانتی که باعث سقوط شهر و ورود داعش به الرمادی شد