سرگرمی


2 دقیقه پیش

دانلود بازی اندروید

اندروید (از یونانی: به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی))، (به انگلیسی: Android) یک سیستم عامل همراه است که گوگل برای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها عرضه می‌نماید و ...
2 دقیقه پیش

بازی اکشن-ماجرایی اسطوره های کوچک/ Pocket Legends

آخرین خبر/ Pocket Legends یکی از جذاب ترین بازی های آنلاین اکشن و سرگرم کننده برای سیستم عامل اندروید است. باید اشاره کرد که این بازی، اولین و بهترین بازی کمپانی MMO است که موفقیت ...توصیه های برای آن ها که از عزیزی سالمند یا بیمار پرستاری می کنند


خراسان/ اگر هم اکنون مراقبت از یک فرد سالمند را بر عهده گرفته اید یا قرار است به زودی چنین اتفاقی برای تان بیفتد، باید بدانید که زندگی در چنین شرایطی به مهارت های خاصی نیاز دارد و باید کاملا مراقب جسم و روان خودتان باشید تا بتوانید از افراد خانواده و نزدیکان سالمندتان به خوبی مراقبت کنید. فرقی نمی کند که آن سالمند پدربزرگ، مادربزرگ، پدر، مادر، خان دایی، عمه یا حتی همسایه تان باشد بلکه مهم این است که در آن شرایط به سبک زندگی رو بیاورید که مانع پیشرفت تان نشود.
پرستاری هم برای شما مفید است هم برای سالمندتان
هم اکنون با توجه به آمار رسمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، 7 میلیون سالمند در کشور داریم که به دلایلی مانند بیماری یا ناتوان شدن، نیاز است مقداری از زمان خود را صرف مراقبت و پرستاری از آن ها بکنیم. به گزارش «پا به سن»، باید بدانید که اگر شما هم مسئولیت نگهداری سالمندی را برعهده دارید، تنها نیستید چراکه در طول یک دهه اخیر به دلیل بالا رفتن آمار سالمندان، افراد زیادی بوده اند که این مسئولیت را بر عهده داشته اند. مراقبت از فردی که به دلیل بیماری یا سن بالا، برخی ازتوانایی های جسمی خود را از دست داده و به پرستار نیاز دارد، می تواند باعث پیوند عمیق شما و آن فرد شود و برای هر دو بسیار مفید واقع شود، اما چالش های دلهره آوری نیز به همراه دارد.
صبور باشید و مطالعه کنید
از آن جا که معمولا این وظیفه به صورت ناگهانی به فردی داده می شود و فرد هیچ گونه اطلاع و آموزش قبلی (از پخت و پز گرفته تا مراقبت های پزشکی و حقوقی و مسائل روانی) درباره پرستاری و مراقبت های لازم ندارد؛ بنابراین وجود استرس در او بسیار طبیعی است اما کمی صبر و مطالعه مرتبط در این زمینه، مشکل را رفع خواهد کرد. با این حال برای مراقبت بهتر از فرد بیمار یا ناتوان و حفظ روحیه و سلامتی خود، به نکاتی که در ادامه مطرح می شود، توجه کنید.
به نشانه های استرس توجه کنید
علائمی مانند کج خلقی، حس نارضایتی، کمبود خواب، افزایش ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا، احساس گناه به دلیل وقت نگذاشتن برای خود، نشانه این هستند که نیاز است سریعا به وضعیت روحی و جسمی خود رسیدگی و از بروز استرس و مشکلات تابعی آن پیشگیری کنید. مراقب باشید که در چنین وقت گذاری هایی اگر از سلامت روان کافی برخوردار نباشید، ممکن است به فرد سالمند صدمات جسمی و روانی وارد کنید؛ بنابراین بیشتر مراقب روان تان باشید.
با فشاری که رویتان است مبارزه نکنید
طبیعی است وقتی عزیزتان دچار بیماری یا ناتوانی شده، شما بسیار ناراحت باشید و این مسئله فشار و تنش های خاص خودش را بر شما وارد خواهد کرد. واکنش افراد به این گونه مسائل متفاوت بوده و اغلب طبیعی است. اگر احساس می کنید به تنهایی نمی توانید این فشار را برطرف کنید، توصیه می شود با مشاور حرفه ای مانند روانشناس یا فرد معنوی، صحبت کنید و از او کمک بخواهید تا راحت تر بتوانید با شرایط پیش آمده کنار بیایید.
برای خودتان زمان استراحت در نظر بگیرید
معمولا هنگام مراقبت از نزدیکان ناتوان یا بیمار، فرد پرستار زمان زیادی را صرف بیمار خواهد کرد، اما ضروری است ساعاتی از روز یا هفته را به خود اختصاص دهد تا در فعالیت های مورد علاقه خودش، به دور از فرد بیمار شرکت کند. البته به نظر بسیاری از مردم، شرکت در تفریحات و استراحت کردن، هنگامی که فرد بیمار و ناتوانی در منزل دارید کار نادرستی است، اما باید توجه داشت تا وقتی پرستاری برای خودش زمان کافی نگذارد نمی تواند به خوبی از عهده پرستاری از عزیزش بربیاید. ورزش و فعالیت های گروهی باعث حفظ سلامتی جسمی و روحی فرد می شود؛ بنابراین توصیه می شود هرگز شرکت در فعالیت های مورد علاقه (که قبل از شرایط جدید، به آن ها می پرداختید) را فراموش نکنید.
از دیگران کمک بخواهید
احتمالا تا این جای مطلب، این سوال برای تان پیش آمده است که چگونه هم به علایق شخصی مان برسیم و هم برای سالمندی که به مراقبت نیاز دارد، وقت کافی بگذاریم. فراموش نکنید که بعضی از نزدیکان می خواهند به شما کمک کنند اما نمی دانند چگونه؟بنابراین به آن ها وظایف خاصی محول کنید؛ برای مثال از خواهرتان بخواهید سه شنبه ها برای تان ناهار آماده کند، عمویتان یکشنبه ها فرد سالمند را به پارک ببرد یا از همسایه مهربان تان درخواست کنید داروهای مورد نیاز شما را از داروخانه کنار محل کارش تهیه کند. به طور کلی برای این که در پرستاری تان موفق باشید، چاره ای ندارید جز این که از فامیل و آشنایان هم کمک بگیرید.
در مواقع لزوم از پرستار کمک بگیرید
علاوه بر دوستان، آشنایان و فامیل، استخدام یک پرستار به صورت گه گاه می تواند سنگینی باری را که روی دوش شماست کمتر کند. حتما نیاز نیست هزینه زیادی صرف این مسئله کنید؛ بلکه می توانید به صورت ساعتی و زمان هایی که خودتان نمی توانید حضور داشته باشید از پرستار کمک بگیرید. در این مورد بهتر است با مراکز مجاز نیز مشورت کنید. اگر نگران تنها گذاشتن فرد بیمار یا ناتوان با پرستار هستید، می توانید فهرستی از کارهای لازم را بنویسید و به پرستار بدهید تا آن ها را در نبود شما انجام دهد.
به خودتان افتخار کنید
به خاطر کاری که انجام می دهید به خود افتخار کنید. از این که توان مراقبت و پرستاری از عزیز بیمار یا ناتوان را دارید، خوشحال باشید. توصیه می شود برای خودتان هدفی نیز تعیین کنید. وجود هدف باعث می شود در شرایط ناامید کننده، بتوانید انگیزه تان را حفظ کنید. شاید هدف تان لذت بردن از حضور در کنار آن فرد یا تنظیم یک برنامه غذایی پزشکی جدید برای او و ... باشد. در پایان همان جمله اولم را تاکید می کنم که مراقب خودتان باشید تا بتوانید از افراد خانواده و نزدیکان سالمندتان به خوبی مراقبت کنید.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
استادکاک محمد رضا عزیزی .برادر پیام عزیزی.مدح رسول الله .بسیار شنیدنی