سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...مصرف شیر، میوه و سبزیجات برای فرار از آلودگی هوا


سلامت نیوز: متخصص تغذیه با اشاره به آلودگی این روزهای هوای تهران گفت: مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان بهترین غذاهایی هستند که می‌توان در این روزها مصرف کرد چرا که آنتی اکسیدان دشمن ذرات معلق است.

به گزارش سلامت نیوز، سید ضیاءالدین مظهری در گفت‌وگو با فارس توصیه‌های غذایی خود در روزهای آلودگی هوا را مطرح کرد.

وی با توصیه به خردسالان، کهنسالان و بیماران جهت تردد کمتر در معابر شهری گفت: آلودگی هوا خطر بسیاری برای مبتلایان به چاقی، آسم و کم خونی دارد و این افراد نیز از تردد در معابر خودداری کنند.

این متخصص تغذیه به افرادی که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند توصیه کرد که هرچه بیشتر مواد غذایی را مصرف کنند که حاوی آنتی اکسیدان هستند.

وی در این زمینه گفت: برای رهایی از سموم و ذرات معلق در هوا، آنتی اکسیدان موجود در میوه‌های رنگارنگ و سبزیجات بسیار مفید است.

مظهری ادامه داد: مرکبات، فلفل‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز در کنار سبزیجات پخته و خام تأثیر زیادی در حفظ سلامت دارند.

وی تأکید کرد: برای سم زدایی افراد می‌توانند روزانه حداقل یک لیوان شیر کم چرب مصرف کنند و تنقلات را از برنامه غذایی خود حذف و مغزدانه‌ها را جایگزین آن کنند.

این متخصص تغذیه در پایان به مردم توصیه کرد تا در روزهایی که هوا آلوده است، ماهی و میگو بیشتر مصرف کنند و مصرف میوه و سبزیجات و شیر را فراموش نکنند.


ویدیو مرتبط :
در هنگام آلودگی هوا شیر بخوریم یا نه؟!!