علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...نرخ بیکاری استان بوشهر کاهش یافت/ جوانان همچنان چشم‌انتظار اشتغال


به گزارش خبرنگار مهر، استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در زمینه اشتغال است که بخش قابل توجهی از این ظرفیت‌ها در اختیار جوانان دیگر استان‌ها است و هنوز شاهد وجود بیکاری در استان هستیم.

از جمله ظرفیت‌های مهم اشتغال در استان بوشهر می‌توان به صنایع و تاسیسات پارس جنوبی و پتروشیمی‌های این منطقه، نیروگاه اتمی، گمرک و بنادر، صید و صیادی، مناطق ویژه و شهرک‌های صنعتی، بخش کشاورزی، پرورش آبزیان و دام و پرندگان و ... اشاره کرد.

علی‌رغم جمعیت پایین استان بوشهر و وجود این همه ظرفیت اشتغال که به اندازه چند استان است، هنوز هم تعدادی از جوانان استان بیکار و چشم‌انتظار تدبیر مسئولان برای به صفر رساندن بیکاری در این استان پرظرفیت هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبرداد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده نرخ بیکاری در تابستان ۱۰.۹ درصد در کشور بوده که این رقم در استان بوشهر ۸.۸ درصد گزارش شده است.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، رضا عوض‌پور در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر اظهار داشت: هر چند بانک‌های استان بوشهر در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و حل مشکلات واحدهای صنعتی قدم‌های موثری برداشته‌اند ولی از بانک‌ها انتظار می‌رود در این مسیر پرتلاش‌تر عمل کنند.

وی با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر محصول شبکه بانکی این استان است افزود: صندوق کارآفرینی امید در راستای پرداخت تسهیلات اعتباری اشتغال‌زایی نقش مهمی داشته به‌گونه‌ای که ۹۷ درصد تاکنون از اعتبارات ابلاغ شده آن وصول شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها سبب کاهش مهاجرت روستائیان می‌شود، گفت: ایجاد زیرساخت‌های اشتغال‌زایی در روستاها ضمن اینکه به اقتصاد آنها کمک می‌کند از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می‌کند.   عوض‌پور بر ارائه ایده‌های جدید در حوزه اشتغال‌زایی تاکید کرد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش تولید و اقتصاد دارد که باید بر اساس ایده‌های نو ظرفیت جدید اشتغال‌زایی با مشارکت بانک‌ها معرفی شود.   وی با بیان اینکه تثبیت شغل مهم‌تر و راحت‌تر از ایجاد شغل است، گفت: ۷۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی کم بهره برای پرداخت به متقاضیان در اختیار بانک‌های استان بوشهر قرار گرفت.

کاهش نرخ بیکاری خبر خوبی است ولی جوانان بیکار استان را قانع نمی‌کند و باید تلاش شود که از ظرفیت‌های موجود برای اشتغال بیش از پیش جوانان بومی در صنایع موجود در استان استفاده شود.


ویدیو مرتبط :
رسیدگی به بیکاری جوانان استان بوشهر 21 آبان