عراق رکورددار انگشت نگاری شد


به گزارش خبرنگار ایرنا، 'عمار منعم' در بیانیه ای که امروز در بغداد منتشر کرد، گفت که این وزارتخانه با همکاری آستان مقدس عباسی (ع) در کربلا، توانست بیش از یک میلیون اثر انگشت را برای روی پرچم ملی عراق به مساحت 440 مترمربع جمع آوری کرده و به این ترتیب نام عراق را وارد کتاب رکوردهای جهان کند.
به نوشته بیانیه، این طرح را 'انجمن حمایت از کودکان' وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی با همکاری بیمارستان 'الکفیل' وابسته به تولیت آستان مقدس عباسی (ع) به اجرا گذاشته اند و توانستند بیش از یک میلیون اثر انگشت را از شهروندان عراق در استان های مختلف جمع آوری کنند.
این طرح چندی قبل تحت عنوان 'به نام عراق امضا می کنم'، از بین الحرمین در کربلای معلا شروع شد و با انتقال به استان های نجف، دیوانیه، واسط، صلاح الدین، کرکوک، اربیل و بالاخره بغداد همه اقشار مردم عراق را در برگرفت.
عراق در سال های اخیر تلاش های مختلفی برای ثبت برخی از فعالیت های مردمی در کتاب رکوردهای جهان گینس به اجرا گذاشته است که آخرین مورد آن بزرگترین نقشه عراق بود که تشکیلات مردمی معروف به الحشد الشعبی آن را در کتاب گینس به ثبت رساند.
حمل کردن بیشترین پرچم های ملی، تشکیل بزرگترین مجموعه بالگردها در آسمان توسط ارتش عراق و یا ثبت زیارت اربعین به عنوان بزرگترین تجمع بشری بر روی کره زمین، از جمله تلاش های عراقی ها برای وارد کردن نام کشورشان به کتاب رکوردهای جهان است.
بخشی از این تلاش ها برای تبیین چهره انسانی و عشق به زندگی مردم عراق در مقابل صحنه های خشونت و تروریسم است که در اذهان افکار عمومی جهان نسبت به کشور عراق شکل گرفته است.
وزارت کار و امور اجتماعی در حالی امروز این خبر را اعلام کرد که موسسه گینس برای ثبت رکوردهای جهانی هنوز در خصوص آن اظهار نظر نکرده است.
خاورم *4*353*1770*1579

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
real scaner g10 - سنسور اثر انگشت انگشت نگاری suprema