فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...9 سال تلاش تحقیق میدانی معرفی غذاهای سنتی مازندران به بار نشست


عباس مهدوی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : فرشته عابسی بانوی علاقمند به معرفی و ترویج غذاهای مازندرانی با همراهی و حمایت همسرش سفر به نقاط مختلف مازندران و حتی نقاط دور افتاده را انجام داد و با اقامت درهرمنطقه و گفتگوی با افرادی که هنوزغذای محلی استفاده می کنند به جمع آوری مستندات لازم پرداخت.
وی ادامه داد :این بانوی علاقمند پس از سالها سفر و گفتگو با زنان میانسال و پیر مازنی ، اطلاعات پخت غذاهای محلی جمع آوری کرد و در قالب کتابی تدوین و چاپ کرد.
مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که کتاب غذاهای محلی و سنتی مازندران در یک جلد ، ده فصل و 367 صفحه به تعداد یکهزار جلد چاپ شده است ودراختیار کتابفروشی های استان قرارگرفته است .
مهدوی نحوه تهیه انواع شیرینی ،خورشت،پلو،ته چین ، نان سنتی، آش ،لبنیات سنتی،ترشی ، رب های سنتی ومربا ودسرها از فصل های این کتاب اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه پیش ازاین کتابی مختص غذاهای سنتی مازندران چاپ نشده است ، ادامه داد : شهرنشینی و فاصله گرفتن از سنت های گذشته موجب شده تا خانواده ها با غذاهای محلی دیارشان آشنا نباشند و نشر این کتاب می تواند گامی برای احیای این موضوع باشد .
مهدوی گفت :همانطور که رستوران داری و سرو غذا ، صنعت و هنر پر درآمد درجهان به شمار می رود برای رونق این صنعت به جلب رضایت گردشگران نیاز است .
وی استفاده از غذاهای محلی وسنتی را یکی از راهکارهای جلب این رضایت برشمرد و افزود : قرار گرفتن لیستی از این غذاها در منوی رستوران ها و اماکن گردشگری ضرورت دارد .ک3
/1899209

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
تقدیر از 80 سال تلاش تالیف و تحقیق استاد انوار