سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...65 درصد اعتبارات شرکت آب منطقه ای تهران تخصیص یافت


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، خسرو ارتقایی روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 98.9 میلیمتر بارندگی از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه) تاکنون در استان تهران به ثبت رسید.
وی گفت : میزان بارش در مقایسه با سال آبی گذشته حدود 50 درصد و نسبت به دوره درازمدت 48 ساله 16 درصد افزایش نشان می دهد.
به گفته این مقام مسئول، بارش ها سبب شده تا وضعیت مخازن سدهای پنج گانه استان در مقایسه با سال گذشته مطلوب تر باشد.
ارتقایی افزود: حجم آب پشت این سدها هم اینک 544 میلیون متر مکعب است که در سد امیرکبیر 127، سد لتیان 54، سد لار 30، طالقان 199 و ماملو 133 میلیون متر مکعب است.
وی خاطرنشان کرد: مجموع آمار این بخش در مقایسه با سال آبی گذشته 170 میلیون متر مکعب افزایش و نسبت به دوره درازمدت 100 میلیون متر مکعب کاهش نشان می دهد.

** عملیات جلوگیری از فرار آب سد لار

مدیرعامل آب منطقه ای تهران افزود: بیش از سه دهه از بهره برداری سد لار در استان تهران می گذرد، اما به دلیل فرار دو سوم آب آن هیچگاه نتوانسته ایم از حقابه و تخصیص آب آن به درستی استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پروژه جدید تعریف شده استفاده از یک سوم آب این سد برای مصارف تهران است و بقیه آن برای مباحث زیست محیطی پیش بینی شده و تامین آب پایین دست سد ، جاری خواهد شد.
ارتقایی تصریح کرد: اجرای این طرح به پایداری تامین آب به ویژه در شرق استان تهران و شهرهای دماوند، رودهن و بومهن و شهرجدید پردیس که در آینده با افتتاح پروژه های مسکن مهر جمعیت بیشتری را به خود خواهند دید، کمک می کند.
ادامه دارد...
اقتصام ** 3065 ** 3053 ** 1559

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
تخصیص اعتبارات جدید در آینده ای نزدیک به کشاورزان